Štrasburg 18. októbra (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Podľa premiéra Roberta Fica by sa v budúcnosti mohli nájsť v rámci ministerstva zahraničných vecí SR tri rezidencie vo vlastníctve štátu, ktoré by boli určené na plnenie reprezentačných úloh pre prezidenta, predsedu vlády a predsedu parlamentu.
Na snímke Robert Fico

“Myslím si, že je čas, aby sme veci riešili systematicky. Je tu návrh, aby sa do budúcnosti v rámci ministerstva zahraničných vecí našli nejaké tri rezidencie, domy alebo byty, ktoré spĺňajú takýto účel. A automaticky, ako by nastúpil ústavný činiteľ do funkcie, by mu tu bolo pridelené, aby užíval takéto zariadenie,” povedal dnes predseda vlády na tlačovom brífingu, ktorý sa konal po zasadnutí s expertmi zo Skupiny štátov Rady Európy proti korupcii (GRECO) v Štrasburgu.
“Nešlo by o prenajatie nejakého bytu v nejakej bytovke alebo niekde inde, ale boli by to tri nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu, ktoré by boli vyslovene určené na plnenie reprezentačných úloh pre prezidenta, predsedu vlády a predsedu parlamentu,” rozvinul ďalej a dodal, že práve toto by považoval za systémové riešenie.
Premiér takto na brífingu reagoval na novinársku otázku, či by sa nevyhol výčitkám opozície, že si prenajíma v bytovom komplexe Bonaparte byt od podnikateľa Ladislava Bašternáka, ak by využil štátne bývanie, na ktoré má podľa zákona nárok. Fico v reakcii zdôraznil, že sa ho rozhodol nevyužiť, lebo v tom čase “bola kríza”. Reprezentačný byt by mal mať podľa neho každý predseda vlády SR. Dodal, že ten svoj skutočne na takéto účely využíva a platí si ho z vlastných peňazí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.