Bratislava/Rím 20. februára 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Talianska prokuratúra v roku 2012 zistila, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala telefonoval s vtedajším premiérom SR Robertom Ficom (Smer-SD). Podľa Denníka N o tom informoval v stredu taliansky denník La Repubblica

Na snímke Robert Fico

Podľa strany SaS by sa informáciami mala zaoberať polícia. “Polícia by mala začať okamžite konať a predsedu Smeru-SD Fica vypočuť a požiadať o spoluprácu aj talianske orgány,” reagovali liberáli.
Talianskeho podnikateľa Vadalu v máji 2018 eskortovali zo SR do Talianska na základe európskeho zatýkacieho rozkazu.
Slovenská polícia ho zadržala 13. marca 2018, najprv bol v tzv. predbežnej väzbe, následne vo vydávajúcej väzbe v Košiciach. V krajine pôvodu je stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení s cieľom nezákonného obchodovania s drogami.
Vadala, ktorý žil a podnikal na východnom Slovensku, so svojím vydaním súhlasil. O aktivitách a kontaktoch tohto podnikateľa na Slovensku písal predtým aj zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak.
Predseda strany Smer-SD a expremiér Robert Fico odmietol, že by sa poznal s talianskym podnikateľom Antoninom Vadalom. Reagoval tak na informácie zverejnené talianskym denníkom La Repubblica.  “Robert Fico nepozná Antonina Vadalu. Ide len o účelovú snahu burcovať vášne pred zajtrajším dňom a odpútať pozornosť od daňových podvodov Andreja Kisku, na ktoré dnes Robert Fico poukázal,” uviedol vedúci tlačového oddelenia Smeru-SD Ján Mažgút.
 
Príspevok Fico telefonoval v 2012 s Vadalom, tvrdí talianska prokuratúra zobrazený najskôr Hlavné správy.