Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)
 
Robert Fico už nie je premiérom Slovenska. Veta, ktorá by pred pár týždňami prekvapila asi každého, je dnes realitou. Politická kríza minulý týždeň vyvrcholila demisiou trojnásobného predsedu vlády, ktorý v blogu pripomenul úspechy Slovenska dosiahnuté pod jeho vedením.

Na snímke Robert Fico

“Ani tieto tri hektické týždne, hysterické kričanie opozície nezmenili nič na faktoch, že Slovenská republika patrí do eurozóny, že máme rýchly ekonomický rast a v miere slobody sme príkladom pre rozvinuté demokracie,” uviedol Fico, podľa ktorého bez ohľadu na to, akým smerom sa bude uberať turbulentný politický vývoj, bez ohľadu na to, akú mieru zodpovednosti ukážu vrcholní politickí činitelia pri stabilizácii pomerov, tvrdí, že “Slovensko nie je čierna diera!”
“Odmietam účelové tvrdenia a mediálny obraz, že Slovenská republika je nedemokratickou krajinou, kde nie je miesto na slušný život občanov,” dodal.
Pripomenul, že Slovenská republika si pripomína 25 rokov existencie a Fico ako politik sa podľa vlastných slov nikdy neznížil k tomu, aby očierňoval jej meno, či už na pôde zahraničných inštitúcií, alebo doma. “Počas troch týždňov sa vyrojilo toľko komentárov a pseudohodnotení úrovne slovenskej demokracie, že to hraničí so stratou súdnosti a elementárnej zodpovednosti k štátu. Dobrovoľne páchame na svojej krajine škody, ktoré bude ťažké na medzinárodnej scéne naprávať. Zároveň umelo navodzujeme v našich občanoch pocit, že Slovenská republika je niečo, za čo sa musíme hanbiť. Nikdy takéto hlasy nebudem podporovať a tvrdo sa im postavím vo vnútropolitickom zápase,” zdôraznil donedávna premiér SR.
Fico v príspevku uviedol, že Slováci akosi rýchlo zabudli, že z hľadiska slobody médií patríme medzi najslobodnejšie krajiny na svete. To, ako s touto slobodou dnes médiá narábajú, svedčí údajne o tom, že si jej užívajú dostatok. Podľa lídra Smer-SD sme svedkami paradoxu, že miera slobody je taká veľká, až neslobodne popierajú akýkoľvek názor, ktorý sa im nehodí. Čo im však absentuje, je miera vlastnej zodpovednosti.
Ďalej píše, že nestabilita oslabuje štát v konkurenčnom zápase na medzinárodnom poli a krajina sa tak vystavuje rôznym hrám, ktoré nemusia byť v súlade s jej hodnotovou orientáciou. “Strana Smer aj ja osobne sme z hľadiska zodpovednosti urobili pre stabilitu krajiny všetko. Ani tieto tri hektické týždne, hysterické kričanie opozície nezmenili nič na faktoch, že Slovenská republika patrí do eurozóny, že máme rýchly ekonomický rast a v miere slobody sme príkladom pre rozvinuté demokracie. Napriek ich politickej nezodpovednosti, hraničiacej s túžbami po politickom prevrate, primitívnom vykrikovaní, Slovensko zostáva krajinou, ktorá má parametre vyspelej krajiny v stredoeurópskom priestore,” pokračoval Fico v kritike súčasnej opozície.
“Dnes zaznievajú hlasy volajúce po predčasných voľbách. Chcem však upozorniť, že vládna koalícia má väčšinu, vláda pracuje a parlament schvaľuje zákony. Som stále presvedčený, že ak niekomu záleží na vyšetrení tragédie dvoch mladých ľudí, je to práve vládna koalícia. Z môjho pohľadu, predčasné voľby nesú v sebe zárodok nestability a aj reálne riziká, že sa tlak a záujem na objasnenie prípadu oslabí. Ako predseda strany Smer si uvedomujem vnútropolitické aj zahraničnopolitické riziká, ktorým dnes Slovensko čelí. Som pripravený, nech bude akýkoľvek scenár, urobiť politicky všetko preto, aby sa reči o čiernej diere v strednej Európe skončili. Slovensko je dobrou značkou v EÚ a takou aj musí zostať!” vyzýva v závere Robert Fico.
 
Príspevok Fico: Slovensko nie je čierna diera! Miera slobody médií je taká veľká, že až neslobodne popierajú akýkoľvek názor, ktorý sa im nehodí zobrazený najskôr Hlavné správy.