Bratislava 12. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

V dejinách moderného Slovenska niet úspešnejšieho politického projektu, ako je Smer-SD. Myslí si to premiér Robert Fico (Smer-SD). Ten aj po výsledkoch krajských volieb tvrdí, že Smer-SD stále zostáva najstabilnejšou a najvýznamnejšou politickou stranou. Fico ale opäť zopakoval, že “chceli dosiahnuť viac”.
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico

“Nie je však dôvod, aby z vedenia strany odstupovali nejakí podpredsedovia,” povedal Fico v televíznej diskusii TA3 V politike. Nevylúčil však, že zmeny by mohli nastať na iných úrovniach.
Fico rešpektuje názory svojich podpredsedov. Napríklad Marek Maďarič či Peter Pellegrini načrtli potrebu zmien v strane. “Každý má právo povedať svoje videnie sveta,” uviedol. Podľa Fica je dôležité, že strana chce “ťahať krajinu od stredu doľava”.
Výsledky krajských volieb nie sú podľa Fica zrkadlom pre činnosť súčasnej vlády. “Tieto voľby nemajú nič spoločné s činnosťou vlády ako takej,” povedal s tým, že fungujú na inom princípe a programoch ako vláda.
Opäť zopakoval, že výsledky volieb nie sú pre Smer-SD fiaskom. Faktom podľa neho ostáva, že ako samostatná strana získali najviac poslancov do zastupiteľstiev v porovnaní s inými politickými subjektmi.
Na zmene súčasného modelu fungovania samosprávnych krajov nie je podľa premiéra v súčasnosti zhoda. Pokiaľ ide o členenie štátu a o počet žúp, nemalo by sa to meniť obyčajným zákonom, vyžaduje si to podľa neho ústavnú väčšinu. “Ešte zrejme budeme nejaký čas žiť s ôsmimi krajmi,” dodal Fico.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.