Fico odcestoval do Štrasburgu, stretne sa s predstaviteľmi Rady Európy

Bratislava 18. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)

Premiér Robert Fico odcestoval dnes ráno do Štrasburgu, kde sa stretne s predstaviteľmi Rady Európy, zástupcami skupiny štátov GRECO, a tiež Európskeho súdu pre ľudské práva. Témou ich spoločných rokovaní budú protikorupčné opatrenia, ktoré Slovensko v poslednom období zaviedlo a konkrétne aktivity vlády v tejto oblasti. TASR informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.
Na snímke premiér Robert Fico

Skupina štátov Rady Európy proti korupcii (GRECO) bola založená v roku 1999. Jej cieľom je zlepšovať schopnosť členských krajín bojovať proti korupcii a pravidelne monitorovať súlad ich aktivít s protikorupčnými štandardmi Rady Európy.
Z francúzskeho Štrasburgu sa predseda vlády SR presunie do Bruselu, kde sa ešte dnes večer zúčastní na pracovnom stretnutí premiérov V4 s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudeom Junckerom.
Ficov bruselský program bude vo štvrtok (19.10.) a v piatok (20.10.) pokračovať účasťou na zasadnutí Európskej rady, ktorej témami budú migrácia, obrana, vonkajšie vzťahy a digitalizácia. Lídri EÚ zároveň na stretnutí zhodnotia aktuálny stav rokovaní o brexite.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.