Fico o výsledkoch volieb do VÚC: Slovenský mainstream po bujarých oslavách čaká poriadny hlavybôľ

Bratislava 14. novembra 2017 (HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)

“V súvislosti s voľbami do VÚC by som v prvom rade vyzdvihol ich demokratický priebeh,” začína svoj komentár premiér Robert Fico
Predseda vlády SR Robert Fico reční počas vyhlásenia k záverom rokovania vlády a výsledkom volieb do orgánov samosprávnych krajov 2017

Podľa Fica voľby “potvrdili, že zostávame demokratickou, proeurópsky orientovanou krajinou, ktorá si ctí jasné pravidlá politickej súťaže, preto slová o mafiánskom štáte, ktoré zazneli na najvyššej politickej úrovni, považuje za zbytočné a poškodzujúce meno Slovenska”.
Oceňuje tiež “porážku extrémistov, či už v Banskej Bystrici alebo v Nitre”, hoci ich podporu nemožno podceňovať, a “vyslal sa signál, že ak sa spoja demokratické strany proti extrémizmu, je tu veľká šanca na úspech”.
“Ale z pozitívnych signálov z volieb do VÚC, ktoré hovoria o stave politickej a mediálnej scény, by to však asi bolo všetko,” dodáva Fico, pretože “víťazoslávna hystéria, ktorá sa rozpútala po oznámení výsledkov volieb, v ňom vyvolala dojem, že na Slovensku zúri občianska vojna”. Opozícia podľa neho rozprávala o “pokračovaní politickej revolúcie” a “všetci tí, ktorí radi hovoria o demokratických pravidlách a odvolávajú sa na fakty, sú ich schopní v mene svojich záujmov účelovo spochybňovať”.
Preto Fico “napriek bujarým mediálnym oslavám” zdôrazňuje, že strana Smer sa nesťahuje z politickej scény a aj keď  čiastočne stratila zo svojej politickej dominancie, naďalej zostáva rozhodujúcou silou, ktorá určuje témy a obsah slovenskej politiky.
Pýta sa, “či je skutočnou alternatívou pre Slovensko zlepenec nestabilných rôznorodých strán či politik typu Hlina”. Pripomenul tiež fakt, že pár dní po voľbách odchádza z jednej z najsilnejších opozičných strán jej poslanec a niekdajší významný člen.
“Som presvedčený, že slovenský mainstream po bujarých oslavách čaká poriadny hlavybôľ. Pri triezvom hodnotení volieb zistia, že večierok, na ktorom sa tak zabávali, môže byť z hľadiska ďalšieho ekonomického a zahraničnopolitického vývoja na Slovensku poriadne drahý. A zatiahneme ho všetci,” dodáva nakoniec Fico.

ZDROJ >>

Komentujte :)