Bratislava 26. februára 2019 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)
 
Predseda Smer-SD Robert Fico prišiel s ďalšou reakciou na podozrenia liberálnych médií o jeho údajnej komunikácie s talianskym podnikateľom Antoninom Vadalom vyšetrovaným kvôli prepojeniu na mafiu

Na snímke predseda strany Smer-SD Robert Fico

Fico vo videu na sociálnej sieti v pondelok večer povedal, že určite nie je náhodou, v akom čase – v predvečer protestov – sa objavila informácia o jeho údajnom telefonáte s A. Vadalom.
“Opakovane zdôrazňujem, že Vadalu nepoznám a ani sme spolu nikdy netelefonovali.” Vrcholom slovenskej žurnalistiky bol podľa Fica rozhovor v denníku SME k tejto téme, ktorý poskytol taliansky žurnalista Carlo Bonini.
Fico vo videu hovorí, že taliansky denník La Republica “zosieťovaný so slovenskými Aktualitami.sk” vydal deň pred protivládnymi mítingami iniciatívy Za slušné Slovensko správu o tom, že v roku 2012 talianska prokuratúra odpočúvala Vadalu v súvislosti s vyšetrovaním obchodovania s drogami.
“A údajne odpočuli aj môj rozhovor s Vadalom. Denník N nezaváhal v tej istý deň večer bombasticky túto správu prevzal.”
Podľa Roberta Fica tu išlo o naplnenie dvoch cieľov. “Keďže je dvorným denníkom pána Kisku, chcel prekryť jeho šialený škandál s krátením daní v prezidentskej kampani. Rovnako chcel namotivovať ľudí, aby vo väčšom počte prišlo vo štvrtok do ulíc.”
Fico vysvetľuje že ide o “účelový výmysel”. “Ak existuje akýkoľvek telefonický rozhovor pána Vadalu a mňa z roku 2012, prečo nebol jeho prepis ešte zverejnený?”
“Slovenské médiá ako ovce prinášajú existenciu tohto rozhovoru ako fakt a ani jedno sa neunúvalo zavolať na taliansku prokuratúru, či to je pravda.”
Fico vysvetlil, že sa na talianskych orgánoch činných v trestnom konaní informoval diplomatickou cestou: A tá vyvrátila, že by takýto nejaký rozhovor existoval. Keď to potvrdilo aj Ministerstvo zahraničných vecí SR, úporná snaha slovenskej mediálnej mafie pokračuje zverejňovaním rozhovorov s podivnými talianskymi novinármi.”
Carlo Bonini z La Republica v interview pre slovenský denník SME sa podľa Fica “zamotal do klamstva ako trojročné dieťa.”
Taliansky novinár podľa Fica neprezradil nič a na každú otázku odpovedal, že nemôže poskytnúť viac informácií. Bonini denníku SME povedal len to, že údajný rozhovor Fica s Vadalom sa niesol v priateľskom duchu…
“Takto pracujú slovenské médiá, klamstvá, podvody, porušovanie zákona, skrývanie sa za neexistujúce zdroje,” zhodnotil Fico.
 

Príspevok Fico o mainstreamovom načasovaní “neexistujúceho” rozhovoru s Vadalom: “Takto pracujú slovenské médiá, klamstvá, podvody, porušovanie zákona, skrývanie sa za neexistujúce zdroje” zobrazený najskôr Hlavné správy.