Bratislava 7. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR)

Slovenský premiér Robert Fico, sa pustil do RTVS. Vyhlásil že táto televízia rozhodne nie je verejnoprávna. Spustil tak menšiu výmenu názorov medzi ním a opozíciou

„Myslím si, že musí dôjsť k výmene vedenia RTVS,“ vyhlásil Fico na podujatí HNClub, ktoré organizovali Hospodárske noviny.

Na snímke podpredseda strany Sloboda a solidarita (SaS) Ľubomír Galko

Na Ficove vyhlásenia zareagovali aj opoziční poslanci. Gábor Grendel zo strany OĽaNO-NOVA okrem iného zdôraznil, že RTVS by mala vychádzať z faktov, čísel a nie na základe pocitov.

„Jediným meradlom spokojnosti občanov s RTVS je sledovanosť. A ako vieme, tá stúpa,” zdôraznil Grendel.

S výrokmi premiéra Fica nesúhlasí ani predseda Výboru NR SR pre kultúru Jozef Viskupič, ten vyhlásil, že ak sa Ficovi nepáči obraz, ktorý o ňom vytvárajú médiá, tak by mal chybu hľadať najmä v sebe.

„Ale musí si uvedomiť, že ten obraz si vytvára on sám tým, že býva u daňového podvodníka a nechce odvolať skorumpovaného ministra,” povedal Viskupič a následne zdôraznil, že ak by chcel Fico zmeniť pohľad na seba, tak by si mal spraviť poriadok s ministrami, a odísť z bytu daňového podvodníka.

K Ficovým kritickým výrokom na adresu RTVS sa vyjadril aj podpredseda SaS a exminister obrany Ľubomír Galko. Ten Fica dokonca označil za diktátora.

”Robert Fico včera už po niekoľkýkrát bezprecedentným spôsobom zaútočil na RTVS, ktorá má byť nezávislá a nestranícka. Chápeme toto počínanie, lebo každý diktátor by chcel mať vlastnú televíziu a Robert Fico diktátorom nepochybne je. Lenže obyvateľ Bašternákovho bytu sa mýli, ak si myslí, že žijeme v režime, na ktorom je odchovaný, v režime, ktorý v každých správach informoval vždy len o tom, že komunistickí papaláši zabezpečili plnenie plánu pri práci robotníkov na 130%,” uviedol Gaľko, následne podotkol, že v tejto dobe už rozhodne nežijeme.

”Ak má Robert Fico s niečím problém, nech spraví to isté, ale nech nezneužíva moc na ovládnutie verejnoprávnej STV a rozhlasu.
Podotýkam, že premiér Fico je mimoriadne zbabelý človek, ktorý diskutuje v zásade sám a oveľa lepšie by urobil, keby sa postavil zoči-voči opozičným lídrom a obhájil sa v priamej konfrontácii a neútočil na RTVS,” zdôraznil v závere svojho statusu jeden z lídrov strany Sloboda a Solidarita.

Samuel Poništ