Washington 11. januára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Antonio Calanni)
 
Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler súhlasila so zaplatením stoviek miliónov dolárov vrátane pokuty 300 mil. USD zo strany americkej vlády, aby urovnala obvinenia, že klamala pri emisných testoch

Ilustračné foto

Na základe dohody s americkým ministerstvom spravodlivosti a americkou Agentúrou na ochranu životného prostredia (EPA) automobilka zvolá a opraví viac ako 104 tis. vozidiel Jeep SUV a pickupov Ram.
Fiat Chrysler zároveň súhlasil so zaplatením 280 mil. USD, aby urovnal žaloby zo strany majiteľov áut, a 19 mil. USD na urovnanie obvinení zo strany štátu Kalifornia, že firma porušila regulačné pravidlá.
Predstavitelia americkej federálnej vlády tvrdia, že vozidlá automobilky Fiat Chrysler vyrobené v rokoch 2014 až 2016 mali dieselové motory naprogramované tak, aby kontrola znečistenia bola zapnutá počas laboratórnych testov a vypínala sa za určitých podmienok na ceste. Fiat Chrysler tvrdí, že úmyselne neplánoval klamať pri emisných testoch.
 
Príspevok Fiat Chrysler zaplatí stovky miliónov dolárov, aby urovnal obvinenia, že klamal pri emisných testoch zobrazený najskôr Hlavné správy.