Praha 4.  mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP, Facebook)

Podpredseda Slobodnej a priamej demokracie Radim Fiala sa zúčastnil stretnutia aliancie vlastencov Európa národov a slobody, ktoré sa uskutočnilo v bulharskej Sofii. Práve tam predniesol prejav k nadchádzajúcim voľbám do Európskeho parlamentu. Časť svojho vystúpenia citoval na svojej stránke na Facebooku

Na archívnej snímke vpravo Leonid Brežnev

Fiala zmienil historické paralely medzi modernou politikou Európskej únie a udalosťami z roku 1968, ktoré sa udiali v Československu.

“Tieto eurovoľby sú referendom o politike Európskej únie, ktorá je totalitná, pretože popiera suverenitu národov. Pod Sovietskym zväzom Brežnevové tanky prišli, aby nás učili, čo je “demokracia”, teraz nás tiež chce Európska únia učiť, ako máme voliť …” píše poslanec.

Fiala potom vyjadril radosť nad tým, že sa znovu stretol s francúzskou političkou Marine Le Penovou a “priateľmi z bulharskej strany Vôle”.

Na snímke Radim Fiala

Voľby do Európskeho parlamentu v Českej republike prebehnú v termíne 24.-25. mája. V iných členských krajinách Európskej únie voľby prebiehajú až do nedele a výsledky sa očakávajú 26. mája večer.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj