Maranello 15. februára 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:TASR/AP-Marco Vasini)
 
Taliansky tím Ferrari predstavil verejnosti nový monopost pre blížiaci sa ročník 2019 formuly 1. Monopost dostal pomenovanie SF90 pre tohtoročné deväťdesiate výročie založenia slávnej talianskej automobilovej značky. S novým vozidlom chce byť Ferrari silným konkurentom pre svojich najväčších konkurentov v boji o titul majstra sveta Mercedes či Red Bull

Ilustračné foto

“Nový monopost je ukážkou najnovších a najmodernejších technológií a spĺňa predpisy pre nadchádzajúcu sezónu F1. Je výsledkom práce a talentu všetkých ľudí, ktorí pre nás pracujú,” povedal prezident Ferrari Louis Camilleri. Monopost tvorí prevažne typická červená farba s čiernym spodkom. Biela farba sa tentoraz dostala do úzadia. “Neviem sa dočkať, až doň nasadnem. Teším sa na celý ročník a dúfam, že sa naďalej budeme zlepšovať,” povedal jazdec Ferrari Sebastian Vettel, pre ktorého to bude už piata sezóna v spomenutom tíme. Po jeho boku bude jazdiť za Talianov aj 21-ročný talent Charles Leclerc.
Ferrari naposledy v seriáli MS triumfovalo ešte v roku 2007 zásluhou Fína Kimiho Räikkönena. Počas ostatných dvoch ročníkov si celkový triumf pripísal Brit Lewis Hamilton (Mercedes).
 
Príspevok Ferrari predstavilo verejnosti nový monopost SF90 zobrazený najskôr Hlavné správy.