Fekišovce/Bratislava 17. januára 2018 (HSP/Foto: screenshot video/Video: TVnoviny.sk)
 
Štyria poslanci zrejme podľahli tlaku mediálnej mienky, ktorá po zverejnení videa z ustanovujúceho zasadnutia fekišovského zastupiteľstva nenašla dobrého slova na svojráznu starostku

Na snímke poslanci Fekišoviec, ktorí odovzdávajú svoj mandát

Slovensko sa uplynulý týždeň zabávalo na videu zo zasadnutia starostky a jej poslancov, na ktorom starostka evidentne pod stresom sekíruje poslancov ako malé deti.
Hlášky starostky Miloslavy Fedorovej a tichých poslancov sa stali studnicou nekonečných obrázkových vtipov ale stali sa tiež dôvodom k tlaku, ktorý sa na ňu vyvinul, aby sa zo svojej funkcie stiahla. Jej vedenie schôdze nebolo vtipné pre organizáciu Transparency International a v otvorenom liste starostku žiada o zjednanie nápravy a sľubuje, že zasielajú podnet aj na prokuratúru. Starostka podľa Gabriela Šípoša z TI porušila viacero zákonov.
Na jej obranu sa však ozval starosta Kvakoviec, ktorému sa nepáči takýto hon na starostku. Upozorňuje, že ľuďom pre parodovanie ušla podstata rokovania a uvádza nasledovné dáta:
Obec Fekišovce má 303 obyvateľov a ročný rozpočet len okolo 70-tisíc eur, čiže mesačne asi 5,5-tisíc eur, z ktorých musia vyžiť. “Niekto má za 5,5-tisíc eur kabelku a niekto musí z týchto peňazí financovať chod celej obce. Áno, aj o tom je naše Slovensko,” podotýka starosta a vymenúva, že “z tejto sumy sa platí vývoz odpadu, verejné osvetlenie, opravy na obecnom majetku, poistky, zimná údržba, vykurovanie obecného úradu a mnohé iné činnosti”.
Starostka Fedorová si preto nemôže dovoliť žiadnu úradníčku a aj z mála peňazí sa jej podarilo postaviť Dom nádeje, opravila obecný úrad, stará sa o cintorín, postupne začala s výstavbou kultúrneho domu, takže “trikrát obráti každý cent”.
Napriek jej 12-ročnej práci pre obec sa však štyria poslanci rozhodli odstúpiť a svoj mandát zložili ešte v stredu. Podľa informácií TV noviny.sk “poslanci už s ňou nechcú spolupracovať a znášať to, čo videlo celé Slovensko”. Starostka okrem toho mala na nich ťažké srdce a nechcela s nimi komunikovať po tom, čo sa video zo zasadnutia objavilo na internete.
Poslanci, ktorí zo svojich postov odchádzajú, sú: Mária Harabinová, Stanislav Štefanič, Jozef Sabo a Peter Veseliny. Jozef Ostrožnický alias “Ďoďo”, ktorý vie písať na počítači, ostal.
Harabinová, ktorá sa počas zasadnutia dostala do väčšej roztržky so starostkou, keď sa odmietala postaviť pri sľube poslanca, vo vyhlásení, počas ktorého ďalší poslanci aj okolo nej poslušne stoja, uviedla:
“Počas tohto obdobia sa výrazne zvýšilo napätie v obci. Na základ toho sme dospeli k záveru, že pre upokojenie situácie a ďalšieho fungovania v obci sme sa rozhodli uvoľniť svoje posty ďalším poslancom, ktorí na čele s pani starostkou povedú úspešne obec počas funkčného obdobia.” .
Starostka Fedorová bola zvolená do svojej funkcie už po štvrtýkrát. O tento post bojovala s jediným protikandidátom, ktorý kandidoval za Progresívne Slovensko a prehral s rozdielom len 8 hlasov.
 
Príspevok Fekišovce: Poslanci opúšťajú starostku, zostáva len schopný Ďoďo, ktorý je podľa všetkého aj verný zobrazený najskôr Hlavné správy.