Bazilej 22. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Andy Wong)
 
Dodal, že od účasti na Laver Cupe sa stav jeho ruky výrazne zlepšil

Na snímke švajčiarsky tenista Roger Federer

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa tento týždeň predstaví na turnaji vo svojom rodnom meste Bazilej. Pri tejto príležitosti poskytol rozhovor švajčiarskemu tenisovému expertovi a novinárovi Renemu Staufferovi. Presne pred 20 rokmi debutoval 20-násobný grandslamový víťaz Federer vo svojom rodisku v hlavnej súťaži na turnaji ATP. Samotný tenista v interview s úsmevom dodal, že pôjde skôr o 21. výročie, keďže už v roku 1997 štartoval na miestnom podujatí, no v kvalifikácii neuspel.
Pre periodikum Tages Anzeiger odhalil nové informácie z končiacej sa sezóny. Pred začiatkom trávnatej časti sezóny utrpel zranenie ruky. “Cítil som, že ma to ovplyvňuje viac, ako si myslím. Trvalo to takmer tri mesiace. Nehovorím to ako výhovorku, ani o tom nechcem každému hovoriť. Zranenie však malo vplyv na môj forhend. Nemohol som hrať naplno, najmä vo finále v Halle a neskôr vo Wimbledone,” povedal 37-ročný Federer v rozhovore, cituje ho portál tennis.life. Dodal, že od účasti na Laver Cupe sa stav jeho ruky výrazne zlepšil, no dovtedy bolo prvých 10 minút každého zápasu veľmi bolestivých.
Nie je to prvý prípad, kedy sa Federer počas svojej kariéry vrátil pred novinármi k zraneniu až po jeho prekonaní. Rovnako postupoval aj v roku 2008. Až v májovom rozhovore s Paulom Newmanom pre Independent odhalil prekonanie mononukleózy, ktorá ho trápila v úvode sezóny vrátane Australian Open. “Keď som pred Vianocami prvýkrát ochorel, nebolo to nič nezvyčajné. Druhýkrát počas Australian Open som to pripisoval otrave z jedla. Keď sa choroba znovu vrátila, tušil som, že niečo nie je v poriadku. Vtedy mi lekári povedali, že som prekonal mononukleózu,” uviedol v interview pred 10 rokmi.
Počas vlaňajšieho leta ho trápil chrbát. Viditeľne najmä počas finále turnaja v Montreale, v ktorom nestačil na Nemca Alexandra Zvereva. “Športovca v mojom veku stále trápi nejaká bolesť. Vrátil som sa na tvrdý povrch a hneď to cítim,” nepripisoval po finále svojej indispozícii veľký vplyv na výsledok a pochválil výkon svojho súpera.
 
Príspevok Federera trápilo počas trávnatej časti sezóny zranenie ruky zobrazený najskôr Hlavné správy.