Ženeva 28. augusta (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Dita Alangkara)
 
Naznačil, že by pri svojej rozlúčke s hráčskou kariérou rád videl Nadala, Djokoviča, Murrayho a Wawrinku

Na snímke švajčiarsky tenista Roger Federer

Švajčiarsky tenista Roger Federer odhalil v nedávnom rozhovore svoje plány na prípadnú rozlúčku s kariérou. Dvadsaťnásobného grandslamového šampióna potešila informácia o pridelení konania budúcoročného Laver Cupu švajčiarskemu mestu Ženeva. “Keď bolo oznámené, že Ženeva má záujem privítať Laver Cup, začal som snívať o tom, že by to bolo niečo neuveriteľné a neskutočné pre koniec mojej kariéry,” zdôveril sa Federer pre francúzsky denník L´Equipe a švajčiarsku stanicu SRF, cituje ho portál tenisovysvet.cz.
“Mohol by som sa porozprávať so všetkými špičkovými hráčmi, s Big Four a Stanom Wawrinkom,” prezradil 36-ročný Federer svoje plány. Naznačil tak, že by pri svojej rozlúčke s hráčskou kariérou rád videl Rafaela Nadala, Novaka Djokoviča, Andyho Murrayho a Stana Wawrinku. Všetci títo tenisti určovali v uplynulých rokoch nové trendy v tenise. “Možno by sa mi podarilo zohnať toľko špičkových hráčov, s ktorými by sme si spoločne zahrali a do Ženevy, ktorá tenis miluje, by sme priniesli skutočne skvelú udalosť,” dodal Federer.
Laver Cup sa premiérovo uskutočnil vlani v Prahe. Proti sebe nastúpili výbery Európy a sveta, z víťazstva sa tešil tím Európy. Tohtoročnú edíciu bude hostiť americké Chicago (21.- 23. septembra).
Príspevok Federer uvažuje nad rozlúčkou s kariérou na budúcoročnom Laver Cupe v Ženeve zobrazený najskôr Hlavné správy.