Indian Wells 18. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Švajčiarsky tenista Roger Federer postúpil bez boja do semifinále turnaja ATP v americkom Indian Wells. Jeho štvrťfinálový súper Nick Kyrgios z Austrálie skrečoval duel ešte pred jeho začiatkom. Príčinou boli žalúdočné problémy

Federer v boji o finále nastúpi proti Američanovi Jackovi Sockovi, ktorý zdolal štvrtého nasadeného Japonca Keia Nišikoriho v troch setoch 6:3, 2:6, 6:2.

Na snímke švajčiarsky tenista Roger Federer

“Mrzí ma to, ale necítil som sa dobre a rozhodol som sa nenastúpiť. Proti Federerovi by som potreboval stopercentný výkon, ktorý by som však za súčasných okolností nedokázal podať. Zdravie je na prvom mieste. Želám Rogerovi veľa šťastia v ďalšom priebehu turnaja,” uviedol Kyrgios.

Federer vyjadril sklamanie, že nemohol spolu s Kyrgiosom predviesť divákom ich umenie. “Tešil som sa na zápas. Mohol to byť pre fanúšikov vzrušujúci tenis. Žiaľ, v športe a tenise sa stávajú aj takéto veci,” uviedol 35-ročný Švajčiar, ktorý sa usiluje o zisk piateho titulu v Indian Wells.

muži – dvojhra – štvrťfinále:

Roger Federer (9-Švajč.) – Nick Kyrgios (15-Austr.) – bez boja, Jack Sock (17-USA) – Kei Nišikori (4-Jap.) 6:3, 2:6, 6:2

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.