Perth 30. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gary Hershorn/)

Roger Federer sa chystá hrať ďalšie tri alebo štyri roky a na svoju tenisovú budúcnosť sa pozerá dlhodobo. Švajčiar, ktorý na kurtoch chýbal od júlového obnoveného zranenia operovaného ľavého kolena na Wimbledone, sa predstaví 1. až 7. januára na Hopmanovom pohári miešaných družstiev po boku krajanky Belindy Bencicovej.

Na snímke švajčiarsky tenista a Roger FedererNa snímke švajčiarsky tenista a Roger Federer

Tridsaťpäťročný veterán si nie je istý formou, akou sa bude prezentovať po návrate, o ukončení kariéry však neuvažuje. “Nad tým sa musím zamýšľať jedine, keď sa ma niekto opýta. Nečaká na mňa posledná cesta do Austrálie, aj keď sa to môže stať. Mám za sebou pauzu šesť mesiacov, takže snáď vydržím dlhšie než len pol roka,” povedal Federer, ktorý počas absencie klesol na šestnástu priečku svetového rebríčka.

“Zisk titulov je krásny pocit, ale postavenie v rebríčku je momentálne úplne druhoradé. Kým som zdravý, myslím si, že môžem byť nebezpečným súperom,” pokračoval sedemnásťnásobný grandslamový šampión. S Bencicovou si na úvod Hopmanovho pohára zmerajú sily s Veľkou Britániou, ktorú reprezentujú Heather Wilsonová a Dan Evans.

Federer sa v Perthe predstaví prvýkrát od roku 2002, rok predtým na podujatí triumfoval po boku Martiny Hingisovej. “Teším sa z návratu do Západnej Austrálie, pätnásť rokov je možno až príliš veľa. Som veľmi šťastný, že aj v takomto veku stále hrám tenis, vďaka čomu som sem opäť mohol zavítať. Privítalo ma 6000 ľudí, to je neuveriteľné,” citovala agentúra AP Švajčiara, ktorý si spoločne s premiérom štátu Západná Austrália Colinom Barnettom krátko vyskúšal štvorhru proti dvojici mladých tenistov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.