Madrid 13. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)
 
Traja hviezdni tenisti Roger Federer, Novak Djokovič a Alexander Zverev sa vyjadrili odmietavo k svojej účasti na novembrovom finálovom turnaji Davisovho pohára. Informuje o tom sobotňajšie vydanie denníka Šport. Práve neúčasť najlepších tenistov bola jedným z dôvodov radikálnej reformy súťaže. Skrátenie trvania svetovej skupiny na jedno kvalifikačné kolo a jednotýždňový finálový turnaj mala podľa iniciátorov zmeny zabezpečiť účasť svetových es. Nedávne vyhlásenia hráčov Top 10 rebríčka ATP však naznačujú, že najlepší hráči o nový Davisov pohár nebudú mať záujem

Na snímke švajčiarsky tenista Roger Federer

“Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, no momentálne veľmi pochybujem, že by som tam prišiel. Nemyslím si, že tento turnaj bol vymyslený pre mňa, ale skôr pre generáciu mladých hráčov,“ vyhlásil na prebiehajúcom turnaji v činskom Šanghaji Roger Federer. “Z Davisovho pokára sa nemal stať Pique Cup,“ povedal 37-ročný Švajčiar podľa ESPN na margo španielskeho futbalistu Gerarda Piqueho, ktorý je jeden z investorov a iniciátorov daviscupovej reformy.
Jeden z hlavných dôvodov nespokojnosti hráčov je nešťastný novembrový termín. „Ten dátum je veľmi nevhodný, obzvlášť pre špičkových hráčov. Z dvoch tímových súťaží uprednostním Svetový pohár družstiev, ktorý organizuje ATP. Tak to vidím teraz, aj keď sa o tom ešte musím poradiť so svojím tímom,“ vyjadril sa Srb Novak Djokovič.
V Madride pravdepodobne nepredstaví ani Alexander Zverev. “V novembri už nechcem hrať tenis. To isté vám povie väčšina špičkových hráčov. Prestávka medzi sezónami je krátka a trvá len mesiac a pol v novembri a decembri. Je šialené spraviť na konci novembra turnaj, na ktorý si potrebujeme vyhradiť desať dní. Na konci roka sme už všetci unavení. Garantujem vám, že nebudem jediný, kto Davisov pohár vynechá,“ skonštatoval 21-ročný Nemec.
 
Príspevok Federer a Djokovič neplánujú svoju účasť na finálovom turnaji Davisovho pohára 2019 zobrazený najskôr Hlavné správy.