Bratislava 5. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)

Slovenský tenista Jozef Kovalík a Čech Jiří Veselý otvoria kvalifikačné stretnutie svetovej skupiny Davisovho pohára o postup na finálový turnaj 2020 v Madride. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v bratislavskom Národnom tenisovom centre. Nehrajúci kapitán slovenského výberu Dominik Hrbatý nominoval do pozície tímovej jednotky Andreja Martina, ktorý si v druhej piatkovej dvojhre zmeria sily s Lukášom Rosolom

Na snímke slovenskí tenisoví reprezentanti Igor Zelenay, Filip Polášek a Jozef Kovalík, kapitán slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý slovenskí tenisoví reprezentanti Andrej Martin a Norbert Gomboš

V sobotu odštartuje dianie v bratislavskej AXA aréne NTC štvorhra, do ktorej boli nominovaní Filip Polášek s Igorom Zelenayom a na českej strane dvojica Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář. Krátko po skončení štvorhry nastúpia v súboji tímových jednotiek Andrej Martin a Jiří Veselý, ktorému v rebríčku ATP patrí 64. miesto. Do záverečného singlového duelu sú predbežne nominovaní Jozef Kovalík a Lukáš Rosol.

V rámci Davisovho pohára pôjde o vôbec prvé federálne derby. Na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave sa nehrajúci kapitán českého tímu Jaroslav Navrátil vyjadril, že šance oboch tímov sú vyrovnané. „Myslím, že v tomto zápase nie je favorit. Slovensko sa oslabilo zranením Martina Kližana, ktorý si myslím, že do tímu patrí. Zodpovednosť bude na mladších hráčoch a každý bod bude dôležitý,“ povedal Navrátil.

Stretnutie sa uskutoční 6. – 7. marca v AXA aréne Národného tenisového centra v Bratislave, pričom sa bude hrať na antuke a pod zatvorenou strechou.

Program kvalifikačného stretnutia Slovensko – Česko v rámci svetovej skupiny Davisovho pohára o postup na finálový turnaj 2020 v Madride:

Piatok (postupne dve dvojhry od 16.00 h):

Jozef Kovalík – Jiří Veselý

Andrej Martin – Lukáš Rosol

Sobota (postupne štvorhra a dve dvojhry od 17.30 h):

Filip Polášek, Igor Zelenay – Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář

Andrej Martin – Jiří Veselý

Jozef Kovalík – Lukáš Rosol

SLOVENSKO

Andrej Martin (95. / 356. vo štvorhre)

Norbert Gombos (109. / – )

Jozef Kovalík (121. / 389.)

Filip Polášek ( – / 8.)

Igor Zelenay ( – / 70.)

Kapitán: Dominik Hrbatý

ČESKO

Jiří Veselý (64. / 581.)

Lukáš Rosol (179. / 508.)

Zdeněk Kolář (224. / 214.)

Vít Kopřiva (317. / 373.)

Jonáš Forejtek (448. / 339.)

Kapitán: Jaroslav Navrátil

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj