Miláno 25. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Richard Drew)

Taliansko-americký automobilový koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) dnes uviedol, že vyhodnotí každú informáciu o možnom obchode, ale nemá čo dodať k svojim predchádzajúcim komentárom o údajnom záujme čínskej spoločnosti Great Wall Motor o kúpu jeho značky Jeep.
Ilustračné foto

“Z času na čas môže FCA dostať informácie o potenciálne strategických obchodoch a vyhodnotí ich v súlade so svojimi povinnosťami voči akcionárom,” uviedol FCA v reakcii na žiadosť talianskeho úradu pre reguláciu trhu Consob.
Koncern zároveň dodal, že “nekomentuje fámy na trhoch, a preto nemá v úmysle sa k tejto záležitosti ďalej vyjadrovať.
FCA v pondelok (21.8.) vyhlásil, že sa na neho spoločnosť Great Wall neobrátila, a že pokračuje v realizácii svojho aktuálneho podnikateľského plánu. Great Wall v utorok (22.8.) potvrdila svoj záujem o FCA, ale dodala, že nerokovala s predstaviteľmi koncernu, ani s nimi nepodpísala žiadnu dohodu.
Analytici v tejto súvislosti upozorňujú, že Great Wall mohla naraziť aj na prekážky zo strany čínskych regulačných úradov. Ázijská krajina totiž nedávno prijala opatrenia, ktoré majú obmedziť odlev kapitálu. Akvizícia by tiež vyžadovala schválenie USA, čo by mohlo byť komplikované pri súčasnej americkej vláde.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.