Los Angeles 6. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/APRick Bowmer)

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) a polícia v Los Angeles posilnili dnes bezpečnostné opatrenia v celom meste, ale najmä losangeleskom metre

Príčinou mimoriadnych opatrení je informácia o plánovanom teroristickom útoku. Podľa informátorov bol útok naplánovaný na dnes.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Dôveryhodnosť informácie o pripravovanom teroristickom čine sa zatiaľ nepodarilo potvrdiť.

FBI dostala avízo o útoku od “partnerov v zahraničí”, pričom bezprostredne pochádzala z anonymného telefonátu.

Podľa informátorov sa útok mal odohral na stanici mesta Universal City na červenej linke metra.

Polícia preveruje mieru ohrozenia metra, uviedla námestníčka FBI pre oblasť Los Angeles Deidre Fikeová. Odmietla spresniť, ktorý štát FBI informoval o hroziacom útoku, uviedla len, že tip prišiel v angličtine.

Miestny šerif Jim McDonnell v rozhovore s novinármi pripustil, že môže ísť o falošný poplach, napísal na svojej webovej stránke denník Los Angeles Times.

Losangeleský primátor Eric Garcetti upozornil občanov, že treba rátať s tým, že ich polícia môže požiadať, aby predložili na kontrolu svoje batohy, tašky či kabelky. Vyzval však, aby ľudia žili svojím obvyklým životom. “Budete vidieť posilnené policajné hliadky, ale nenechajte sa zastrašiť,” apeloval.

Červená linka losangeleského metra denne prepraví približne 150.000 cestujúcich. Ide o linku, ktorá spája oblasť North Hollywood s centrom Los Angeles.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.