Kyjev 23. júna 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Rozbíjanie rómskych príbytkov sa na Ukrajine zrejme stáva “národným športom.” Na internete sa objavilo ďalšie video, ktoré zachytáva ako muži v kuklách, so sekerami v rukách rozbíjajú provizórne obydlia Rómov nachádzajúce sa v lese v blízkosti Kyjeva. Najšokujúcejšie je však to, že na miesto prišli aj policajti, no proti demolovaniu príbytkov nijako nezasiahli.

Ilustračné foto

Banda desiatok radikálov hovoriaca si “Národná družina” sa vybrala do lesíka pri Kyjeve, kde začala demolovať rómske príbytky. Mnohí boli zahalení v kuklách a k demolovaniu používali sekery.
Rómovia sa na mieste nenachádzali. Neskôr však prišla jedna Rómka, ktorá povedala, že tu bývala a teraz nemá kde ísť.
Na miesto prišli aj policajti, ktorí sa však len prizerali a nijako nezasiahli. Vládna ukrajinská chunta teda zrejme takéto pogromy toleruje.
Video si môžete pozieť tu :

Nie je to však jediný prípad, ktorý sa odohral na Ukrajine. V apríli sa odohral podobný prípad neďaleko centra Kyjeva, keď neonacistická organizácia C14 vypálila tábor, ktorý vybudovali Rómovia pochádzajúci prevažne zo Zakarpatska. Písali sme o tom tu
Narozdiel od najnovšieho incidentu, keď radikáli “len” porozbíjali príbytky, v aprílovom incidente dokonca na Rómov zaútočili a vyhnali ich.

Samuel Gdovin
 
Príspevok Fašizmus na Ukrajine: Radikáli zdemolovali rómske príbytky zobrazený najskôr Hlavné správy.