Bratislava 26. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Poslanec Národnej rady a bývalý televízny moderátor Karol Farkašovský (SNS) na sociálnej sieti odpovedal na ofenzívny komentár denníka SME, podľa ktorého je práve Farkašovský zodpovedný za pripravovaný návrh zákona hovoriaci o vytvorení regulatívneho orgánu na kontrolu médií

Na snímke poslanec NR SR Karol Farkašovský (SNS)

Známy komentátor Peter Schutz sa znovu odviazal a poslanca obvinil z údajného protištátneho návrhu a napísal tiež, že Farkašovský “je taký peň, že musíte prejsť pätnásť národných parkov, aby ste naďabili na jemu rovného”.
Autor argumentuje, že “liberálna demokracia a slobodné médiá sú takpovediac na život a smrť zrastené inštitúcie”. “Spoločenské zriadenie, v ktorom si hovieme, je bez slobodnej komunikácie alfabetickým spôsobom neudržateľné,” píše Schutz.
Poslanec za SNS Karol Farkašovský na Facebooku reagoval s tým, že sa stal súčasťou “novinárskych nebies”. “Netuším ako, ale ocitol som sa v denníku “SME”. Vo svojom žlčovom guláši mi pozornosť venoval sám Boho-Rovný P. Schutz.”
“Rozčertil sa nad svoje pomery tak, že mu skoro nervy praskli. Len preto, lebo som si dovolil nahlas a verejne uvažovať o myšlienke vytvorenia Tlačovej rady – regulatívneho orgánu, ktorý by dohliadal na etiku novinárskej tvorby aj v printových médiách,” vysvetľuje svoj zámer Farkašovský.
Ako píše, to však nemal robiť. “Svedomie Petra Schutza sa totiž na smrť preľaklo. Zdúpnel. Zmohol sa iba na pár intelektuálne podkapitalizovaných, slaboduchých a krčovitých invektív. Človek, ktorého som nikdy v živote nestretol a ani sa nenamáhal pred gulášom so mnou k téme aspoň slovko prehodiť. Tak prepáčte mi pán Boho-Rovný Schutz, že som Vás tak vystrašil. Je mi to…aj – Vás ľúto.” Skonštatoval poslanec národniarov.
 

 
 
Príspevok Farkašovský reaguje na to, že ho Schutz v SME nazýva “pňom, ktorému v parku niet páru”: Som v novinárskom nebi a svedomie Schutza sa zľaklo etiky zobrazený najskôr Hlavné správy.