Madrid 21. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)
 
Pre portugalského futbalového útočníka Cristiana Ronalda znamenal stredajší úvodný zápas osemfinále Ligy majstrov 2018/2019 na ihrisku Atlética Madrid (0:2) premiérový súťažný návrat do španielskej metropoly, v ktorej pred transferom do talianskeho Juventusu Turín strávil deväť rokov ako hráč konkurenčného Realu (2009-2018)

Na snímke hráč Juventusu Cristiano Ronaldo

Fanúšikovia domácich “Los Colchoneros” ešte, zdá sa, nezabudli na dlhoročnú rivalitu s päťnásobným najlepším svetovým futbalistom a počas zápasu ho mnohokrát počastovali urážkami. Keď 34-ročný rodák z Madeiry po skončení prvého polčasu schádzal z ihriska, ukázal podporovateľom Atlética päť prstov na ruke, ktorými chcel poukázať na to, koľkokrát sa stal víťazom prestížnej LM. Vzápätí priaznivcom madridského mužstva prstami naznačil “nulu” a pripomenul im, že Atlético v minulosti nevyhralo kontinentálny pohár číslo jeden ani raz. Rovnaké gesto zopakoval aj po stretnutí, keď ho adresoval prítomným novinárom, ktorým zároveň odmietol odpovedať na akékoľvek otázky.
Mužstvo Cristiana Ronalda stojí pred odvetou v Turíne (12. marca, pozn.) pred náročnou úlohou, keďže na štadióne Wanda Metropolitano prehralo 0:2. “Bol to ťažký večer, ale musíme si veriť,” napísal majster Európy z roku 2016 na sociálnej sieti twitter.
 
Príspevok Fanúšikovia Atlética urážali Cristiana Ronalda. Vyhral som LM päťkrát, vy ani raz, odkázal im Portugalčan zobrazený najskôr Hlavné správy.