Londýn 14. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Paul Sakuma)

Sociálna sieť Facebook odstránila v stredu oficiálny účet britskej krajne pravicovej skupiny Britain First (Británia na prvom mieste) a tiež profily jej dvoch lídrov. Na týchto účtoch totiž opakovane dochádzalo k porušovaniu pravidiel Facebooku, informovala agentúra DPA.

Ilustračné foto

Facebook uviedol, že príspevky, ktoré uverejňovala skupina, jej podpredsedníčka 32-ročná Jayda Fransenová a líder skupiny Paul Golding (36), napriek písomným varovaniam “opakovane porušovali normy našej spoločnosti” a podnecovali nenávisť voči menšinovým skupinám.
Britain First dosiahla publicitu vďaka Fransenovej protimoslimským odkazom a videám na Twitteri, ktoré vlani v novembri retvítoval americký prezident Donald Trump.
Obaja lídri strany boli nedávno uznaní za vinných z náboženského prenasledovania s priťažujúcimi okolnosťami.
Politická skupina Britain First je proti multikulturalizmu a “islamizácii” Británie, ako sa sama vyjadruje.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.