Kalifornia 16. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)
 

V roku 2017 spoločnosť Facebook minula okolo 9 miliónov dolárov za zaistenie bezpečnosti zakladateľa sociálnej siete a generálneho riaditeľa Marka Zuckerberga, informuje CNN.

Na snímke Mark Zuckerberg

Uvedená suma zahŕňa náklady na zaistenie súkromného lietadla — palivo, posádka, stravovanie. Naviac Facebook platí osobnú ochranku a bezpečnostný systém v rezidenciách zakladateľa siete. V porovnaní s rokom 2016 (5,8 milióna dolárov) náklady na ochranu a súkromné lietadlá boli zvýšené o 50 percent.
V spoločnosti sa tiež zmienili, že takéto opatrenia sú spojené s „ohrozením osobnej bezpečnosti, ktoré vychádzajú z jeho pracovných povinností ako zakladateľa siete, predsedu predstavenstva a hlavného výkonného riaditeľa”.
„Vyžadujeme také miery bezpečnosti v prospech spoločnosti kvôli dôležitosti pána Zuckerberga pre Facebook,” uvádza sa v správe.
CNN uviedla, že spoločnosti často hradia podobné druhy nákladov vysoko postavených riaditeľov. Napríklad Apple v roku 2017 vynaložil okolo 317 tisíc dolárov na zaistenie bezpečnosti a cestovanie svojho riaditeľa Timothyho Cooka.
 

Príspevok Facebook minul milióny dolárov za bezpečnosť Zuckerberga zobrazený najskôr Hlavné správy.