Bratislava 15. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Milo Fabian

Opozičný poslanec Jozef Rajtár tvrdí, že stretol zadržaného expríslušníka Slovenskej informačnej služby Pavla F. naposledy niekedy v roku 2018 a o jeho zadržaní sa dozvedel len z médií. Uviedol to dnes pre novinárov. Spoluprácu s Pavlom F. Rajtárovi v minulosti vyčítali jeho bývalí kolegovia zo strany SaS

Na snímke Jozef Rajtár

„Ťažko si urobiť teraz úsudok, pri týchto mocenských zložkách je to veľmi ťažké posúdiť,“ povedal Rajtár v súvislosti so zadržaním Pavla F.

Rajtár hovorí, že bývalý príslušník SIS mu doniesol niektoré informácie, ktoré posunul orgánom činným v trestnom konaní. „A tie boli cenné pre tieto orgány a takisto som tlačil na vyšetrovanie závažných trestných činov. Takže tieto informácie a ich odovzdanie boli užitočné pre spoločnosť,“ zdôraznil Rajtár s tým, že oznámiť informácie o spáchaní trestného činu je povinnosťou zo zákona. „Keď ja dostanem nejaké informácie, ktoré vyzerajú, že to je trestný čin, tak ich odstúpim orgánom činným v trestnom konaní. Veď to je povinnosť každého občana,“ dodal Rajtár.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali v Bratislave tri osoby v súvislosti s násilnou a drogovou trestnou činnosťou a nedovoleným ozbrojovaním. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Podľa portálu televízie Markíza sú zadržanou trojicou bývalí príslušníci Slovenskej informačnej služby Pavol F., Ján F. a Stanislav Ž.

Portál tvnoviny.sk televízie Markíza uviedol, že všetkých troch zadržali doma. Pavol F. podľa médií šíril na sociálnej sieti informáciu, že bývalá podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová bola v Kanade zapojená do obchodu s bielym mäsom, čo neskôr kanadská polícia vyvrátila.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj