Londýn 19. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Toby Melville)

Brexit spôsobí, že Spojené kráľovstvo bude “chudobnejšie a slabšie” a bude mať menší celosvetový vplyv, vyhlásil vo štvrtok bývalý šéf britskej zahraničnej tajnej služby MI6 John Sawers.
Na snímke bývalý šéf MI6 John Sawers

Pred výborom Snemovne lordov, hornej komory britského parlamentu, povedal, že vystúpenie Británie z Európskej únie zrejme poškodí ekonomiku a tým sa “náš vplyv zmenší”.
Podľa Sawersa Británia bude musieť minúť viac financií na diplomaciu, obranu a tajné služby, “ak chceme mať vo svete taký vplyv, aký sme mali za posledných 30 či 40 rokov”.
Ako tiež vyhlásil, je šanca, že brexit sa neuskutoční – podľa neho totiž odchod z EÚ, ak sa zrealizuje, nepriaznivo ovplyvní zahraničnú politiku Británie. Sawers riadil MI6, britskú zahraničnú špionážnu službu, v rokoch 2009-2014, pripomenula tlačová agentúra AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.