Paríž 23. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)
 
Francúzsky exprezident Nicolas Sarkozy (63) vo štvrtok večer vo vysielaní televízie TF1 s pobúrením odmietol všetky obvinenia z nezákonného financovania kampane v roku 2007 pred prezidentskými voľbami.

Na snímke bývalý francúzsky prezident Nicolas Sarkozy

Podľa jeho slov iba 24 hodín po tom, čo justičné zdroje informovali o začatí predbežného trestného stíhania niekdajšej hlavy štátu pre podozrenie z trestných činov pasívnej korupcie, nezákonného financovania predvolebnej kampane a podvodného konania s líbyjskými finančnými prostriedkami, niet dôkazov o jeho nezákonných aktivitách.
“Nejestvuje žiadny dokument, žiadna fotografia, žiadny účet, žiadny materiálny dôkaz,” vyhlásil Sarkozy a dodal: “Jestvujú iba nenávisť, bahno, priemernosť, zlomyseľnosť a ohováranie”.
Sarkozy, ktorý už skôr opakovane poprel akúkoľvek vinu, v televíznom rozhovore uviedol, že pri jeho nedávnom výsluchu sa proti nemu nevynorili žiadne nové aspekty a že je obviňovaný ľuďmi z okolia niekdajšieho (líbyjského) diktátora, ktorého teroristický režim sa medzinárodnej koalícii s mandátom OSN podarilo zničiť.
Bývalý francúzsky prezident je odhodlaný dokázať svoju nevinu a očistiť svoje meno, aj keď by to malo trvať roky.
 
Príspevok Exprezident Sarkozy s pobúrením odmietol všetky obvinenia zobrazený najskôr Hlavné správy.