Washington 31. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Scott Stewart)

Bývalý americký prezident Ronald Reagan nazval členov africkej delegácie pri Organizácii Spojených národov (OSN) “opicami”. Vyplýva to z novo objavených nahrávok, ktoré zverejnil americký magazín The Atlantic

Na snímke z roku 1985 Ronald Reagan

Reagan, ktorý bol v tom čase ešte guvernérom Kalifornie, sa tak vyjadril počas telefonického rozhovoru s prezidentom Richardom Nixonom v roku 1971. Reagana nahnevali africkí delegáti pri OSN, ktorí sa počas hlasovania spojili proti USA. Keď OSN hlasovaním zbavila Taiwan členstva a nahradila ho kontinentálnou Čínou, začali členovia tanzánskej delegácie tancovať.

Reagan, ktorý bol stúpencom Taiwanu, zatelefonoval nasledujúci deň prezidentovi, aby mu tlmočil svoju frustráciu. “Vidieť tie …opice z tých afrických krajín – došľaka s nimi, ešte stále je im nepríjemné nosiť topánky!” Nixon, ktorý bol prezidentom do roku 1974, reagoval na jeho slová smiechom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj