Moskva 21. júna 2018 (HSP/vz.ru/srspol.sk/Foto: Screenshot YouTube)
 
Petro Porošenko sa čím ďalej, tým viac obáva, že bude zbavený moci rovnako nelegálne, ako bol prezidentstva zbavený jeho predchodca Viktor Janukovič. Novinám Vzgljad to prezradil bývalý premiér Ukrajiny Nikolaj Azarov, komentujúc dôvod Porošenkovej otázky na Ústavný súd Ukrajiny na vyjasnenie si, či bolo zbavenie Janukoviča prezidentského postu zákonné.

Na snímke Nikolaj Azarov

„Všetko je to veľmi logické,“ zdôraznil Nikolaj Azarov, ktorý je presvedčený, že „zmysel konania prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka je v tom, aby aj jeho nezbavili prezidentstva rovnako nezákonne, ako to urobili s Janukovičom.“
Líder frakcie „Radikálna strana“ Oleg Ljaško predpokladá na svojej facebookovej stránke, že Porošenko sa pripravuje na osud Janukoviča, vrátane úteku z Ukrajiny.
Kyjevský politológ Vasilij Stojakin je presvedčený, že Porošenko sa chce zabezpečiť neústavným spôsobom. „Pretože zhodenie Janukoviča sa uskutočnilo nezákonne, tak teraz nastal najvhodnejší čas vyrieknuť adekvátne rozhodnutie ústavným súdom, ktorý túto okolnosť potvrdí,“ povedal Stojakin novinám Vzgljad.
 
Príspevok Expremiér Ukrajiny Nikolaj Azarov: Prečo sa Porošenko obáva, že ho zbavia moci? zobrazený najskôr Hlavné správy.