Explózia v petrohradskom supermarkete zranila najmenej 10 ľudí

Moskva 27. decembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Пятый канал Новости Twitter)

Pri explózii v supermarkete v ruskom Petrohrade utrpeli v stredu zranenia najmenej desiati ľudia. S odvolaním sa na miestne úrady o tom informovala agentúra TASS.
Na snímke pohľad na políciu a záchranku pred supermarketom

Podľa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie vybuchlo zariadenie obsahujúce 200 gramov trhaviny v skrinke, kde si zákazníci odkladajú tašky. Nálož bola plná kovových dielov s cieľom spáchať čo najväčšie škody.
Alexander Klaus z miestnej pobočky Vyšetrovacieho výboru RF uviedol, že desiatich zranených hospitalizovali. Zranení sú v uspokojivom stave a jedného prepustili z nemocnice, doplnil Andrej Kibitov, hovorca petrohradského gubernátora.
Úrady začali kriminálne vyšetrovanie pokusu o vraždu, ale vyšetrovatelia preverujú všetky možné verzie. Zatiaľ sa k explózii, ku ktorej došlo v supermarkete v nákupnom centre Gigant-Hall v Kalininského obvode, nikto neprihlásil. Z nákupného centra evakuovali približne 70 ľudí, informovala agentúra DPA.
Úrady zatiaľ nehovoria o teroristickom útoku, avšak Národný protiteroristický výbor, ktorý dohliada na protiteroristické aktivity v Rusku, uviedol, že koordinuje pátranie po podozrivých.
Ruský prezident Vladimir Putin v tomto mesiaci telefonoval prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi a poďakoval sa mu za informácie od americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA), ktoré pomohli odvrátiť sériu bombových útokov v Petrohrade.
V apríli zahynulo pri samovražednom bombovom útoku v petrohradskom metre 16 ľudí a ďalších viac ako 50 utrpelo zranenia.

Video si môžete pozrieť tu

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)