Washington 24. augusta 2018 (HSP/topwar.ru/srspol.sk/Foto: screenshot YoouTube)
 
Americké médiá sa rozhodli zhromaždiť expertné názory ohľadne toho, či sa v Rusku objaví najnovší prepadový stíhač MiG-41. Informáciu o takýchto prieskumoch zverejnili ruské oficiálne miesta.

Na snímke MiG-41

Vydavateľstvo listu Business Insider uverejnilo expertný názor, ktorý hovorí, že nijaký prepadový stíhač novej generácie sa v Rusku neobjaví. Americkí experti to zdôvodňujú mnohými príčinami. Jedna z nich znie: „Vo svete chýba samotná nevyhnutnosť existencie prepadových stíhačov novej generácie.“
Letecký špecialista Justin Bronk z Britského inštitútu jednotných kráľovských služieb tvrdí, že nevidí perspektív u MiG-41. A to z dôvodu, že „Rusko síce aktívne predstavuje svoje novinky, no ich zaraďovanie do vojsk sa nekoná“. A hneď uviedol príklad s tankom T-14 Armata a so stíhačom 5. generácie Su-57.
Tu však treba pripomenúť nedávny oznam ruských výrobcov a predstaviteľov ministerstva obrany, že do VKS Ruska príde v najbližšom čase prvá partia Su-57.
V materiáloch amerického listu sa tiež hovorí, že aktuálnosť začína strácať už aj pojem „prepadový stíhač“. Bývalý veliteľ ruských VKS Viktor Bondarev už predtým vyhlasoval, že pri realizácii projektu MiG-41 prepadový stíhač „dokáže bojovať dokonca aj s hyperzvukovými raketami“.
 
Príspevok Experti USA: Rusko nebude mať nijaký MiG-41 zobrazený najskôr Hlavné správy.