Moskva 28. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Vladimir Kondrashov)
 

Spojené štáty opravujú letisko postavené vo východnej Európe za sovietskej doby kvôli zadržiavaniu Ruska, vyhlásil vojenský expert Jurij Knutov v rozhovore pre RT.

Ilustračné foto

Podľa slov odborníka si USA uvedomujú nedostatočnú bojovú pohotovosť európskych armád a dúfajú vo zvýšenie možnosti bojového a transportného letectva. Preto Pentagon modernizuje letisko pri ruských hraniciach. Expert pritom poznamenal, že nevraživosť Washingtonu voči Moskve sa nedá vysvetliť logicky.
„To je akt silového nátlaku na našu krajinu. Program Američanov vyzerá v súčasnej vojensko-politickej situácii neadekvátne. Vpád Ruska do jednej z členských krajín aliancie je nezmysel a fantázia, ktoré sa nedajú logicky vysvetliť ani na Západe. Pod touto zámienkou sa však približujú vojská NATO k hranici Ruskej federácie,” povedal Knutov.
Zdroj televíznej stanice je presvedčený, že USA provokujú nové preteky v zbrojení, čo neodpovedá plánom Ruska. Avšak podľa jeho názoru bude môcť Moskva dôstojne odpovedať Washingtonu na upevnenie leteckej infraštruktúry v Európe.
Niekoľko amerických médií oznámilo, že Biely dom môže v roku 2019 vyčleniť na zadržiavanie Ruska 828 miliónov dolárov. Väčšia časť tejto čiastky bude vynaložená na modernizáciu letísk, aby mohla byť zariadená rozvetvená sieť dislokácie amerických lietadiel pri ruských hraniciach v Európe.
 

Príspevok Expert vysvetlil, prečo Američania opravujú letiská postavené za ZSSR zobrazený najskôr Hlavné správy.