Vatikán 6. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/ANSA-Angelo Carconi)
 
Úlomky ľudských kostí, ktoré sa našli v prístavbe veľvyslanectva Svätej stolice v Ríme, mohli patriť žene vo veku 25-35 rokov. Informovali o tom v utorok tamojšie médiá, ako aj tlačová agentúra APA s odvolaním sa na experta Giovanniho Arcudiho

Ilustračné foto

Podľa jeho slov sa ešte čaká na výsledky laboratórnych vyšetrení, avšak prvý dojem je, že ide o telesné pozostatky ženy, a nie dievčaťa.
Arcudi sa na skúmaní úlomkov kostí podieľal ako znalec Vatikánu.
Ak by sa obsah jeho utorkového vyjadrenia potvrdil v praxi, znamenalo by to vylúčenie možností, že telesné pozostatky patria dcére laického zamestnanca Vatikánu Emanuelle Orlandiovej nezvestnej od 22. júna 1983, ktorej osud je jednou z najdlhšie trvajúcich vatikánskych záhad, či ďalšiemu 15-ročnému dievčaťu Mirelle Gregoriovej, ktorá sa stratila v Ríme 7. mája 1983.
Vatikán na sklonku októbra informoval, že úlomky ľudských kostí sa našli počas stavebných prác v prístavbe veľvyslanectva a že prokuratúra požiadala talianskych forenzných expertov, aby určili vek a pohlavie zosnulej osoby a dátum jej úmrtia. Experti uviedli, že to dokážu určiť do siedmich až desiatich dní, ak sa bude dať z úlomkov získať postačujúca DNA.
 
Príspevok Expert Vatikánu: Úlomky kostí z ambasády v Ríme patria asi žene, a nie dievčaťu zobrazený najskôr Hlavné správy.