Svat 26. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- Steven Governo)
 

Dve nové vojenské jednotky, ktoré sa plánujú vytvoriť v rámci NATO, môžu byť použité pre vtrhnutie na sever Ruska, myslí si korešpondent Ruskej akadémie raketových vied, doktor vojenských vied Konstantin Sivkov.

Ilustračné foto

Podľa názoru Sivkova, vytvorenie nových vojenských jednotiek je spojené s tým, že USA pristúpili k bezprostrednej príprave “k hybridnej vojne s Ruskom, ktorá môže začať už v rokoch 2018-2019.” Hlavným faktorom víťazstva v nej je možnosť podrytia ruskej spoločnosti zvnútra,” vysvetlil expert RIA Novosti.

Sivkov dodal, že v takom prípade budú mať vojská NATO okupačné úlohy. “V týchto podmienkach dopravné jednotky, ktoré sa plánujú vytvoriť, budú zaisťovať strategickú dopravu skupín vojsk ozbrojených síl NATO a USA hlavne pri hranici s Ruskom s cieľom vytvorenia skupín pre vtrhnutie na naše územie,” dodal expert.
Podľa jeho názoru je najdôležitejším smerom možného útoku sever — s výsadkom výsadkárov v bodoch dislokácie severnej flotily „s cieľom obsadenia lodí a zničenia námorných strategických jadrových síl, ktorých skupina sa nachádza v Severnej flotile”. “Druhá jednotka, ktorá sa bude vytvárať v Európe, bude zaisťovať umiestňovanie vojsk do stavu bojového použitia,” uzavrel Sivkov.
 
 

Príspevok Expert uvidel v novinkách NATO prípravu k hybridnej vojne s Ruskom zobrazený najskôr Hlavné správy.