Moskva 16. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Leo Correa)
 

Zástupca riaditeľa strategického a prognostického ústavu Univerzity družby národov Nikita Danjuk okomentoval v rozhovore pre RT reakciu švajčiarskeho chemického laboratória na prehlásenie ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova o látke BZ, ktorú mala vo výzbroji Veľká Británia a USA.

Ilustračná snímka

„Je jasné, že inštitúcie, ktoré majú na starosti regionálnu a globálnu bezpečnosť, vrátane OPCW, sú vystavené veľmi vážnemu nátlaku z vonku… Videli sme, ako predstavitelia Veľkej Británie, USA a ďalších štátov obvinili náš štát, bez toho, aby počkali nielen na výsledky, ale ani na zahájenie vyšetrovania. V tomto kontexte je každá informácia, ktorá môže spochybniť ich nepodložené závery, veľmi nevýhodná pre kolektívny Západ. Preto sa ocitnú pod nátlakom tiež laboratória, vrátane švajčiarskeho, ktoré informovalo o BZ,” povedal.
Danjuk tiež učinil predpoklad, že sa svetová verejnosť čoskoro úradne dozvie o neúčasti Ruska na situácii s bývalým plukovníkom GRU a jeho dcérou.
„Nie je vylúčené, že skôr alebo neskôr zaznie verejné prehlásenie o tom, že Rusko nemalo žiadny podiel na otrave Skripaľových. Ale hlavný strategický cieľ bol dosiahnutý. V informačnom priestore existuje teraz určitá zmyslová súvislosť: Moskva, Kremeľ, otrava Skripaľa,” povedal expert na záver.

Príspevok Expert okomentoval reakciu švajčiarskeho laboratória na výrok Lavrova o látke BZ zobrazený najskôr Hlavné správy.