Moskva 25. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:rusvesna)
 

Možný únik informácií o hypersonických technológiách z TsNIIMash nemôže vyrovnať prevahu Ruska v tejto oblasti, oznámil Sputniku vojenský expert a člen verejnej rady pri Ministerstve obrany RF Igor Korotčenko.

Ilustračné foto

„Podľa zverejnených informácií sa do rúk zahraničných tajných služieb mohli dostať údaje o hypersonických testoch a jich výsledkoch, ale nič viac. Samozrejme to poškodí ruské záujmy, ale nepovedie to k rýchlemu skoku v rozvoji hypersonických technológií zahraničných konkurentov, pretože tieto údaje majú fragmentárny charakter,” vysvetlil.
Korotčenko dodal, že vývoja a výroby hypersonických zbraní sa účastnia podniky a stovky dielní, všade sú prijaté opatrenia proti rozviedke. Zahraničné výzvedné služby nemôžu získať kritický objem tajných informácií.
„Údaje, ktoré mohli uniknúť, nemôžu devalvovať naše možnosti vo sfére bojovej hypersoniky. Na základe výsledkov vyšetrovania budú v Rusku prijaté závery, aby boli odhalené potenciálne slabé miesta v ochrane moderných hypersonických vývojov,” uzavrel partner agentúry.
Zdroj oboznámený s vyšetrovaním oznámil Sputniku, že prehliadanie prebehlo v kancelárii riaditeľa informačného a analytického centra Roskosmosu Dmitrija Paisona. On sám to odmietol komentovať.
Média napísali, že právne orgány kvôli možným kontaktom so západnými spravodajskými agentúrami preverujú desiatky ľudí z tejto oblasti.
V nedeľu bolo zistené, že zatknutý za podozrenie zo štátnej zrady Viktor Kudrjavtsev je obvinený z prevodu utajovaných informácií do jednej z krajín NATO, napísali média.
 

Príspevok Expert okomentoval možný únik informácií o hypersonike z Roskosmosu zobrazený najskôr Hlavné správy.