Moskva 11. marca 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Alexander Zemlianichenko)

Maxim Belousov na portáli politexpert píše o snahách Američanov ovplyvniť ruské prezidentské voľby

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Američania zaktivizovali svoje sily a snažia sa ovplyvniť ruské prezidentské voľby. Používajú k tomu rôzne manipulačné technológie, sociálne siete, celý proces aktívne financujú a využijú aj tlak zahraničnej a domácej opozičnej tlače, ktorá pokračuje v dezinformácii čitateľov a v masírovaní verejnej mienky, myslí si ruský expert Alexej Martynov.
Ďalej tvrdí, že Američania sú presvedčení o tom, že je ich právom zasahovať do politických procesov v iných krajinách, rovnako činia dnes a činili aj v minulosti. Američania tvrdia, že Rusko ovplyvňovalo ich prezidentské voľby, k čomu sa už v Rusku stavajú ako k otrepanému vtipu. Relevantné dôkazy o zasahovaní Ruska do amerických prezidentských volieb pritom poskytnúť nedokážu.
Ovplyvniť politické procesy v Rusku sa však Američanom nepodarí, rovnako ako sa im podobné pokusy o destabilizáciu nepodarili ani v Hongkongu či v Iráne. Dnes existujú vypracované mechanizmy eliminácie farebných revolúcií a Rusi ich bez mihnutia oka použijú. V Iráne a v Hongkongu niekoľko aktivistov protivládnych protestov ukončilo svoje aktivity, bolo zatknutých, prípadne záhadne zmizlo. Až potom prišlo k nasadeniu polície voči radikálnym demonštrantom a situácia sa následne rýchlo upokojila.
Ruské prezidentské voľby sa uskutočnia 18.3.2018. Očakáva sa drvivé víťazstvo Vladimíra Putina.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.