Moskva 23. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/PA-Jonathan Brady)
 

Na Ministerstve vnútra Veľkej Británie správy o podozrivých v prípade otravy Sergeja a Julie Skripaľových označili za špekulácie. Politológ Gevorg Mirzajan v rozhlasovom rozhovore pre Sputnik vyjadril názor, že sa prípad Skripaľa vyčerpáva.

Na archívnej snímke z 30. marca 2018 policajt stojí pred policajnou páskou neďaleko miesta, kde našli bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju v bezvedomí na lavičke pred obchodným centrom v anglickom meste
Salisbury

Zástupca britského ministra vnútra Ben Wallace považuje informácie o identifikácii podozrivých, ktorí sa podieľali na otrave v Salisbury, za špekulácie.
Predtým britské médiá uviedli, že polícia verí, že Sergej a Julia Skripaľoví boli otrávení niekoľkými ľuďmi a že sa na tom podieľali prisťahovalci z Ruska. Tvrdilo sa, že vyšetrovanie používalo záznamy z CCTV kamier a údaje o tých, ktorí dorazili do tej doby.
„Verím, že tento príbeh patrí do kategórie málo známych divokých špekulácií,” napísal Wallace na Twitteri.
Docent katedry politológie na Finančnej univerzite pod vládou Ruskej federácie, politológ Gevorg Mirzajan v rozhlase Sputnik vyhlásil, že prípad Skripaľa získava stále viac a viac fakeov zlej kvality.
„Je všetkým jasné, v Británii tiež, že prípad Skripaľa je fakeový príbeh, ktorý je zameraný na dosiahnutie krátkodobých taktických výsledkov pre (britskú premiérku) Theresu Mayovú. Pričom kvalita fakeov je veľmi zlá,” hovorí expert.
No podľa jeho názoru existujú ľudia v Londýne, ktorí chápu, že tento prípad sa čoskoro úplne zrúti.
„Nakoniec sa táto bublina roztriešti a britská polícia nechce byť súčasťou tejto provokácie, uvedomujú si, že bublina praskne a ich kariéra praskne s ňou. A teraz vidíme, že sa prípad Skripaľa vyčerpáva,” uzavrel politológ.

Príspevok Expert: Bublina okolo prípadu Skripaľa čoskoro praskne zobrazený najskôr Hlavné správy.