Rodák z Trenčína je známy svojim odborným slovníkom. Televízni diváci a fanúšikovia futbalu často nerozumejú jeho vyjadreniam a analýzam zápasov. Najmä počas Majstrovstiev Európy 2016 vo Francúzsku doslova perlil zo štúdia RTVS. Priaznivci si neustále uťahujú z jeho vyjadrovania, pri ktorom doslova potrebujete slovník cudzích slov.

Faktom však je, že futbalu rozumie na výbornú. Keď je treba, tak nešetrí kritikou. V stredu večer sa Borbély slovne pustil do hviezdnych útočníkov Barcelony. Suárez a Neymar bavia fanúšikov svojou hernou kvalitou a súperových obrancov neraz privádzajú do zúfalstva. V osemfinálovom zápase s francúzskym PSG, v ktorom „katalánci“ zázračne zvíťazili 6:1 a postarali sa o historický moment však spomínaní páni predviedli aj svoju temnú stránku.

Počas duelu viackrát simulovali. Hádzali sa o zem a skúšali, či im na to hlavný rozhodca duelu skočí. Dvakrát im to napokon vyšlo a Deniz Aytekin odpískal pokutové kopy v prospech barcy. Borbély sa rozhorčil natoľko, že si nedal servítku pred ústa. „Boli sme svedkami určitej športovej amorálnosti. Hráč ako Neymar, už len keď si oblečie dres, tak by mal dostať žltú kartu za filmovanie. On ešte ani nevyjde na ihrisko a už filmuje. Dnes to bolo vidieť, či už pri prvej penalte, pri druhej takisto jeho juhoamerický kolega Suárez. Neviem prečo bola pískaná prvá penalta, možno nerozumiem futbalovým pravidlám, rád by som si to nechal vysvetliť nejakým erudovaným rozhodcom. Ale podľa mňa to žiadna penalta nebola. A pri druhej penalte som mal dojem, že sa Suárez neverbálne pýtal sám seba: ktorú časť tela si chytím, že ma akože kopli, aby som získal penaltu, povedal rozhorčene futbalový expert.

Barcelona sa síce postarala o historický moment, keď dokázala postúpiť do štvrťfinále Ligy majstrov aj po štvorgolovom manku z prvého zápasu, ale práve tieto dve situácie výrazne rozhodli o konečnom výsledku. Ihneď po zápase zavládla na internete veľká vlna nevôle. Sociálne siete sa zaplnili nevraživými komentármi na adresu „Blaugranas“, ale aj nemeckého rozhodcu. Taktiež sa objavili vtipné fotomontáže, ktoré vás zaručene rozosmejú.