Berlín 16. apríl (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Marius Becker/dpa via AP)

Futbalisti z tímu Borussia Dortmund unikli zrejme pri utorňajšom bombovom útoku na ich autobus len o vlások veľkej tragédii. Ak by totiž nálože vybuchli iba o sekundu skôr, došlo by na mieste pravdepodobne aj k obetiam na životoch

Tímový autobus Borussie Dortmund

S odvolaním sa na nemenovaného odborníka zo Spolkového kriminálneho úradu (BKA) o tom dnes informoval nemecký nedeľník Bild am Sonntag. Ten povedal, že ak by trieštivé bomby boli odpálené len o necelú sekundu skôr, autobus by dostal priamy zásah, čo by malo za následok vážne zranenia a možno aj obete na životoch.

Tri explózie zasiahli autobus futbalového tímu Borussia Dortmund v utorok večer, keď sa hráči viezli z dortmundského hotela na úvodné stretnutie štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2016/2017 s AS Monaco. Zápas sa mal odohrať na štadióne klubu Borussia.

Pri útoku utrpel zranenia ruky hráč Borussie, španielsky stopér Marc Bartra, ktorý sa následne podrobil operácii. Zranil sa tiež policajt, ktorý autobus sprevádzal na motocykli.

Po páchateľoch atentátu polícia stále pátra. Neďaleko miesta útoku sa našli tri listy s priznaním sa k zodpovednosti. Všetky mali identický text v nemčine a písalo sa v nich, že útok bol vykonaný v mene Alláha. Nemeckí vyšetrovatelia však v piatok vyjadrili závažné pochybnosti o tom, že ich skutočne napísali radikálni islamisti. Samotný útok pritom podľa nich môže byť činom akýchkoľvek extrémistov.

Medzičasom sa na scéne objavil aj ďalší odkaz – anonymný krajne pravicový e-mail – taktiež sa hlásiaci k zodpovednosti za utorňajší útok. Mail bol doručený nemeckému denníku Tagesspiegel a v súčasnosti sa ním zaoberá spolková prokuratúra.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.