Bratislava 14. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Podpredseda SaS a exminister obrany Ľubomír Galko práve dnes oslavuje životné jubileum 50 rokov. Túto radosť mu však prekazila náhla správa o zákernej chorobe
Na snímke poslanec parlamentu SR Ľubomír Galko (SaS)

Na exministra sa to valí zo všetkých strán. Už dnes sa totiž parlament bude špeciálne zaoberať jeho osobou. Okrem toho ešte bojuje zo závažných ochorením. Len nedávno mu ho diagnostikovali a má sa ešte čakať na výsledky, či ide o onkologické ochorenie.
„Nechcel som to povedať, ale teraz mám ťažké obdobie. Nedávno mi diagnostikovali vážny zdravotný problém, dnes mám hlavu inde, ako sa zaoberať nejakou osobnou pomstou,“ potvrdil denníku Pluska.sk informácie o vážnej chorobe samotný Galko. O svojej diagnóze však nateraz viac nechcel povedať.
Portál čas.sk ale zverejnil, že “krátko po novom roku mu diagnostikovali rakovinu, s ktorou sa poslanec statočne vysporiadáva.”
Podľa jeho slov je mu tak vzhľadom na zdravotné problémy ukradnuté, či príde o funkciu v parlamentnom výbore, alebo nie. Do úvahy pripadá aj to, že Galka odvolajú z postu šéfa osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ. Dôvodom k odvolaniu z funkcie sú nové informácie z obžaloby Generálnej prokuratúry. Z tej vyplýva, že vojenskí spravodajcovia odpočúvali kamionistu Petra Červenku v čase Galkovho ministrovania pre politický motív.
„Odpočúvanie bolo zamerané na monitorovanie názorov a vyjadrení záujmovej osoby smerujúcej k politickej obrane Sloboda a Solidarita (SaS),“ píše sa v obžalobe.
Už včera situáciu riešili premiér Róbert Fico, predseda parlamentu Andrej Danko a podpredseda Národnej rady Béla Bugár. Predseda vlády označil v súvislosti novými informáciami stranu SaS za ohrozenie demokracie.
Predseda vlády uviedol, že Galko je iba figúrkou v SaS. Podotkol tiež, že ak bude SaS niekedy vo vláde, nepochybuje, že budú mať rovnaké chúťky odpočúvať.
Na vyjadrenia premiéra reagoval na sociálnej sieti aj predseda SaS a europoslanec Richar Sulík. Vyjadrenia Fica nazval sedem rokov starými haluškami: