Košice 5. novembra 2018 (HSP/Foto: HSP)
 
Prinášame vám rozhovor s Mariánom Gajom, starostom mestskej časti Košice Sever o predvolebnej situácii v Košiciach a tiež jeho pohľad na jedného z favoritov na kreslo primátora Jaroslava Polačeka, ktorého Marián Gaj dôverne pozná, pretože boli kolegovia na úrade mestskej časti Košice Sever. Marián Gaj je tu už dve volebné obdobia starosta, zatiaľ čo Jaroslav Polaček bol prednostom. 

Marián Gaj – starosta mestskej časti Košice Sever

Tak čo pán starosta, ideme na to ?
Áno, samozrejme, som rád, že aspoň jedno médium má záujem urobiť rozhovor bez cenzúry a v plnom rozsahu tlmočiť moje myšlienky. Verím, že ten, kto to bude čítať, sa nad mojimi slovami zamyslí a vytvorí si reálny názor.
 
Prečo sa domnievate, že žiadne Košické noviny alebo iné periodiká vás zatiaľ s  takýmto zámerom neoslovili?
Viete, dva miestne Košické plátky, a to Korzár a Košicednes, nebudú písať nič pozitívne, čo sa týka mojej osoby, pretože šéfredaktori a novinári sú urazení, lebo som si dovolil otvorene povedať, čo si myslím o ich novinárskej profesionalite a nepristúpil som na ich mediálnu hru, prispôsobovať sa ich témam a smerujúcim článkom, ktoré vždy vyzneli v prospech niekoho iného ako mojej osoby alebo Mestskej časti Sever. Je to tak prezieravé, že pri voľnom čase to aj sumarizujem a dokážem tendenčnosť a poslušnosť pred ľuďmi, ktorí stoja za mediálnou hrou v Košiciach.
 
Máme 7 dní do volieb, ako vlastne vnímate celú politickú scénu v rámci mesta Košice a ako si myslíte, že sa to vyvinie?
To je veľmi zaujímavá otázka. V rámci mesta sa zameriam iba na kandidatúru voľby primátora. Voľby starostov, poslancov nebudem komentovať. Tento článok vzniká v čase, keď som sa dozvedel o vzdaní sa štyroch nezávislých kandidátov v prospech Aleny Bašistovej. Aká náhoda, včera som to naznačil Lojzovi Hlinovi na facebooku v komentári a zamýšľal som sa, či je vôbec niekto z nezávislých a iných kandidátov, kto by sa vzdal v prospech kandidáta Jara Polačeka. Nechcem to tak ironicky a drzo povedať,  ale dnes mi je úplne „jedno“, kto bude primátorom, no s tým veľkým rozdielom, že určite viem, čo  mi jedno nieje, a to, ak by sa ním stal Jaroslav Polaček.  Veľmi rád parafrázujem citát z volebného materiálu Jaroslava Polačeka „voľby sú jednokolové, nie je čas na experimenty“.
 
Prečo taká vaša averzia k danej osobe Polačeka?
Nuž, viete od človeka, s ktorým ste pracovali, robili, dovolenkovali, zabávali sa, flámovali, by ste nečakali skutky, ktoré urobil voči mojej osobe alebo okoliu. To mi vytvorilo reálny obraz danej osoby a dnes sa len smejem a zabávam z toho, ako dokáže kvalitná PR agentúra v rámci volebnej kampane urobiť z človeka s takouto minulosťou pomaly „svätého“ a tlačiť občanom doslova kaleráby do hlavy s jeho sladkými víziami, príbehmi a článkami.
 
Ako to myslíte, môžete to bližšie rozviesť? Vraj ste boli spúšťačom kampane, ktorá sa rozbehla pred 6 týždňami proti Polačekovi.
Rád to vysvetlím a poprosím všetkých, ktorí to nepochopia na prvýkrát, aby si radšej tento článok prečítali aj dvakrát a až potom vyvodzovali závery a hlavne volebné rozhodnutia. Veľa toho bolo popísané okolo trestného oznámenia jeho manželky na veľmi citlivú tému rodinného charakteru. Je to o to viac bolestivejšie a hnusnejšie, vzhľadom na to, že sa jedná o maloleté dieťa. Opakujem, v danej kauze, ktorá prepukla som ja vystupoval len ako osoba, ktorá sa týždeň vopred pýtala médií, Polačeka, poslancov, koaličných partnerov strán, či vedia o niečom takom, čo by mohlo veľmi negatívne vplývať na povesť kandidáta na primátora. Žiadnej odpovede som sa od nikoho nedočkal. Celé mesto si o tejto skutočnosti šuškalo, tak som sa rovno spýtal a zverejnil  som v prístupnej miere kópiu trestného oznámenia  a položil jednu jedinú otázku, a teda čo je na tom pravdy. Následne odstúpili dve koaličné strany, ktoré zrejme boli toho istého názoru ako ja, že je to tak závažná skutočnosť a doslova boli oklamaní pri vyjednávaní podpory pred samotnou kandidatúrou. V danej dobe jedine Košické správy zverejnili moju výzvu, no na druhý deň po výhražných osobných útokoch od Polačeka alebo jeho štábu, výzvu zo svojho portálu stiahli a následne o tri dni, keď daná kauza prepukla do celoslovenských médií sa opäť veľkodušne priznali k tomu, že boli prvými médiami, ktoré to zverejnili. Takže tak pacujú média v Košiciach a myslím si, že je to aj vizitka Slovenska, kedy zodpovedne tvrdím, že v rámci Košíc má Polaček v médiách zelenú, či už formou štylizácie článkov, odomykania alebo zamykania samotných článkov na internete, a to všetko v prospech klienta, zrejme Polačeka, ktorý ich samozrejme živí nemalou finančnou odmenou, respektíve aj inou formou financovania za reklamný priestor,  ktorý mu poskytujú v predvolebnom čase. A som presvedčený, ak by mali niektorí novinári zelenú, určite by bol mediálny výstup o Polačekovi celkom odlišný. Posledný týždeň sa o Polačekovi nedočítate nič negatívne, aj keby bol z niečoho obvinený! Kauza Polačeka a jeho manželky bola pre mňa uzavretá dňom, kedy Polaček vystúpil na verejnosť a o danej téme konečne verejne prehovoril. To ako samotná kauza dopadla, cirkusy okolo posudkov, vyjadrenia znalcov, vyjadrenia vyšetrovateľa, výsledok detektora lží a iné skutočnosti okolo toho sú rozporuplné. Či mu ublížili alebo pomohli, to neviem, jedno však viem, že aj keď na celej situácií je len 10% pravdy, tak je to veľmi smutné a ohavné.  Slovenský národ vždy súcítil s “martýrmi”, či už s ozajstnými alebo falošnými,  to sa zrejme dozvieme 10.novembra.
 
Tak teda ako vnímate jeho štart do volebnej kampane? Podľa vás ako prebiehala a aký môže mať dopad na jeho úspech vo voľbách?
Myslím si , že jediná pravda na jeho volebnej kampani je prvá titulná bilbordová fotka, ktorá hovorila o jeho charaktere. Z danej fotky bolo jasné, čo danému človeku ide z očí, jeho grimasa, falošný úsmev, celkový výraz tváre na fotografii, to všetko napovedá o tom, aký v skutočnosti Jaroslav Polaček je. Všetko, čo nasledovalo potom je zásluha, a teraz úprimne dávam klobúk dole, PR agentúre, ktorá sa zhostila jeho volebnej kampane vo veľkom štýle a vôbec sa nehanbím povedať, že ide o najlepšie zvládnutú volebnú kampaň v meste, ktorá samozrejme z vonku vyzerá dokonalo, no z vnútra vyzerá úplne inak. Nikdy som sa nehral na svätého, každý máme nejaké tie tajomstvá, každý sme niečo prežili, avšak je mi doslova na zvracanie, keď človek s takouto minulosťou, ktorú ak bude záujem rozvediem, môže kandidovať na primátora mesta. Keď klamár, podvodník a zlodej začne  hovoriť o čistote, o zelenom meste, o korupcii, o spravodlivosti, o záchrane sveta a vesmíru, a pritom v skutočnosti jeho život a  skutky boli práve opakom toho čo  teraz hlása. Tvrdím, že touto kampaňou je volič sústavne klamaný!
 
Môžete v skratke zhrnúť jeho predchádzajúci profesijný alebo osobný život  a vráťme sa späť, aký je dôvod k skutočnej averzii voči danej osobe z vašej strany?
Zhrnul by som to v skratke, veľa som už napísal vo svojom vyjadrení na Facebooku a nerád by som sa opakoval. Kto bude mať záujem prečíta si to. Jedno ale môžem povedať priamo. Jaroslav Polaček je človek, ktorého v konečnom dôsledku ľutujem. Počas našej spolupráce sám tvrdil, že nepotrebuje kamaráta, priateľa a teraz vykvitlo, že už nepotrebuje ani vlastnú rodinu a tým myslím manželku a dieťa. Je to samotár, ktorý sa rád zavrie vo svojom domčeku v Družstevnej pri Hornáde, zapne si telku a mastí playstatoin. Áno, dospelý chlap má takú záľubu a zrejme mu to nahrádza všetko ostatné. Tvrdím, že Jaroslav Polaček nežije v realite. Ak by to tak nebolo, v živote by nemohol urobiť zákernosti a skutky, ktoré sú zrejme jeho osobe vlastné. Tí, ktorí ho takého už spoznali, vedia o čom hovorím a tí, ktorí ho ešte neprekukli, ktorých zatiaľ neoklamal, nezneužil majú nejaký ten čas k dobru, kým sa tak stane. Či už ide o ústavný súd po prehratých voľbách, kedy “vraj” svojho priateľa udal a označil za falšovateľa a pomocníka pri manipulovaní s volebnými výsledkami jedného volebného okrsku v neprospech jeho, alebo, a to je najhoršie, čo dokázal urobiť mne, mojej rodine. Bol tak frustrovaný z prehratých volieb, že dokázal napadnúť a spochybniť môj zámer osvojenia dieťaťa. Je to tiež veľmi osobná a citlivá téma, niečo sa o tom už písalo a viac sa k tom nebudem vyjadrovať. ( FB – Marián Gaj)
 
Keď dobre rozumiem pán starosta, do danej doby 2014 ste boli kamaráti alebo v akom vzťahu ste boli?
Polačeka som spoznal v roku 2010 pred voľbami, kedy mi bol ponúknutý do „severského tímu“ pre voľby do orgánov samosprávy 2010 – 2014. Dovtedy som ho osobne nepoznal. Registroval som len nejaké meno z médií, hlavne z TA3, kedy sa hovorilo o nejakom Polačekovi – organizátorovi štrajkov v kamiónovej doprave. Po jeho neúspešnom volebnom výsledku poslanca mesta začal pracovať aj spolu s Marcelom Gibódom a so všetkými chlapcami na úrade. Takže asi tak to bolo, až v roku 2013, kedy sa naozaj prejavil s odlišným názorom, čo som vyhodnotil ako vlastné smerovanie a vlastný štart jeho volebnej kampane. Marcel Gibóda, najskôr ako môj vedúci kancelárie starostu, prekypoval lojalitou samozrejme ku mne, avšak od roku 2013 si ho opantal ako svojho verného Jaroslav Polaček, v celej jeho schopnosti manipulácie a prischol mu až dodnes. Od danej chvíle volebnej kampane do VÚC 2013 už bolo jeho smerovanie odlišné a priamočiare za daným cieľom, ktorý je zrejme to, že dnes kandiduje na primátora. A verte mi, bol, je a bude schopný pre to urobiť a hlavne obetovať všetko, aj to najcennejšie, lebo nevie prežiť jednú vec, ktorá mu je  asi súdená, a to je, že Jaroslav Polaček trpí „syndrómom druhého miesta“.
 
Čo to znamená môžete nám to vysvetliť?
Syndróm druhého miesta je to, že vždy skončil najvyššie druhý a verím, že aj tieto voľby dopadnú tak, lebo Košice si nemôžu dovoliť pokus, tak ako  to  napríklad dopadlo po voľbách do  VÚC. Jednoducho spustila sa “nefunkčnosť”. V jeho životopise si kladie pracovné úspechy aj ako zamestnanec v USS, no je to pekné, že bol odmenený za nejakú najlepšiu absolventskú prácu, ale potom bol z USS vykopnutý s hodinovou výpoveďou  a jednou škatuľou od banánov.  Už tam sa prejavil ako problémový, neprispôsobivý a nekonštruktívny zamestnanec. Ďalej jeho syndróm pokračoval vo firme FURA, ktorá sa zameriava na likvidáciu komunálneho odpadu, kde si ako radový zamestnanec následne presadil nejaký podiel na firme, stal sa konateľom a následne si začal svoje ambície presadzovať aj v ekonomickej sfére. Z FURY bol tiež, dá sa povedať vykopnutý, opäť bol len ten druhý s minimálnym percentom podielu vo firme. Jeho odchod bol poznačený okradnutím, vytunelovaním spoločníka Mira Furu, kedy počas jeho dovolenky dokázal vybrať účet. Bolo to v roku 2011, a aká náhoda v danej dobe bol taktiež vykradnutý trezor firmy s poistnou udalosťou, tak sa aspoň vtedy chválil z vonkajšej strany budovy. Človek, ktorý dokáže okradnúť spoločníka, ktorý mu dal chlieb, prácu, zamestnanie, hovorí o jeho charaktere, ktorý verte, sa do volebnej kampane určite nezmenil. Samozrejme vo Fure neboli neviniatka, svätí, pokuty od ministerstva životného prostredia boli normálne ako všetky čierne či “biele” skládky.  Jaro Polaček je schopný proste všetkého, okradnúť spoločníka alebo klamať a okradnúť blízku osobu, ako som sa raz vyjadril aj na MZ: Je schopný kradnúť témy, áno nazval som ho zlodejom tém, tak ako Rovinskému ukradol urán, Trnkovi električkové koľajnice, Burgidovi parkovanie a najnovšie ukradol projekt zdieľania automobilov firme, ktorá len krúti hlavou, čoho je ten človek schopný. Olepí si 20 áut carsharing a zrazu je tvorca myšlienky zdieľania áut, tak ako sa budú zdieľať bicykle v rámci mesta. Zrazu sa hrá na dobrovoľníka, aktivistu, ktorému záleží na psíkoch a mačičkách, nakupuje im žrádlo ale v skutočnosti, keby mohol, poviem vám pravdu, nemal by problém do takého zvieratká kopnúť.  Áno, stojím si za týmto vyjadrením! Je to len jeho mediálna hra.

Marián Gaj – starosta mestskej časti Košice Sever

Pán starosta sú to dosť silné slová, viete to nejako dokázať alebo vysvetliť?
Áno,  viem to dokázať v prípade akéhokoľvek súdneho sporu. Tieto dôkazy doložím a môžem ešte dodať, že časť peňazí, ktoré vybral vo FURE z účtu, dal previezť na účet svojho otca.
 
Čiže tvrdíte, že mohlo dôjsť aj k nejakému daňovému podvodu?
Áno, pomenovali ste to veľmi presne. Bolo to v roku 2011, takže dnes sa už môže každý len smiať, je to premlčané.
 
Môžeme sa vrátiť spať k obdobiu, kedy pracoval na úrade? Viem, že voči Polačekovi je vedené nejaké trestné oznámenie, je to pravda? 
Áno, je pravda, toho času je vedené trestné stíhanie vo veci krivej výpovede. K dnešnému dňu vyšetrovateľ nerozhodol, čakal totiž na kľúčovú svedkyňu v danej veci, ktorá žije v zahraničí. Mala doplniť vlastnú výpoveď. Mám informáciu, že daná výpoveď bola uskutočnená dňa 10.10.2018 a už je len na vyšetrovateľovi, aby vydal rozhodnutie. Takže naozaj k dnešnému dňu, Jaroslav Polaček je spolu s Marcelom Gibódom trestne stíhaný vo veci krivej výpovede pred súdom. Dokonca Polaček za dvojnásobnú krivú výpoveď.  Polačekove klamstvá nie sú až tak ojedinelé, keď dokázal klamať pred súdom, dokázal zatajiť aj veci svojim koaličným partnerom, klamať priateľov, kamarátov, ktorí si mysleli, že nimi naozaj sú. Spolu s Gibódom nahrávali rôzne stretnutia, jednania už počas volebnej kampane 2010 a o šesť rokov, dokázali vytiahnuť na svetlo sveta tieto nahrávky. Dokázal mňa osobne vyfotiť driemajúceho pri fľaši rumu, a potom o tri roky, asi pravý čas pre neho, to posunul “najerudovanejšiemu” novinárovi v Korzári.. Keď dvaja ľudia spolu popíjajú a jeden drieme, tak asi kto fotí? No len ten druhý. Nuž, čo vám poviem, hovorí to o jeho morálke, zásadách, svedomí, vykresľuje sa jeho celkový obraz v takom svetle, aký je a môžem naozaj zopakovať, že ten sladký Jarko Polaček z bilbordov a  videoklipov je len, ozaj, taká “Jarova” slizká bublina, ktorá určite raz praskne. Na dokreslenie jeho skutočného obrazu zverejňujem list adresovaný mne od bývalej zamestnankyne MÚ Sever, ktorá ako svedok pod nátlakom a vyhrážaním vypovedala na súde ako svedok, vo výpovedi ukončenia pracovnoprávneho vzťahu.
 
Vážený pán Gaj!
V súvislosti s ukončením môjho pracovného pomeru na MˇU MČ Košice – Sever som sa rozhodla, Vám pravdivo opísať udalosti, ktoré viedli k ukončeniu pracovného pomeru s Ing. Rendekom. Celá podstata veci je, že k žiadnemu fyzickému napadnutiu Polačeka zo strany Ing. Rendeka nedošlo. Keď sa Ing. Rendek postavil od stola a išiel k Polačekovi ten vybehol z kancelárie na chodbu a tam začal kričať „pán Rendek nebite ma“. Polaček to urobil účelovo očakával, že to budú počuť aj ďalší pracovníci úradu. (verte mi, že som bola v šoku, v živote som také niečo podlé nezažila a dúfam, že ani nezažijem). Verím, že celý tento cirkus mal Polaček pripravený lebo jeho vyjednávanie s Ing. Rendekom o ukončení pracovného pomeru dohodou, bolo neúspešné. Potom ma Polaček zavolal do kancelárie k sebe, kde s úsmevom mi povedal, že „vidíte ako sa to robí“, a že pokiaľ chcem naďalej pracovať na úrade tak sa postavím na jeho stranu (Polačekovu). Pár dní pred prvým pojednávaním mi pripomenul ako má moja výpoveď na súde prebiehať, s tým že v mojom veku sa miesto na inom úrade hľadá ťažko, a že verí, že nechcem nasledovať Ing. Rendeka. /zo skúsenosti som vedela, že to myslí vážne lebo odchody bývalých zamestnancov riešil on./
Pán Gaj k napísaniu tohto listu ma neviedli žiadne pomstychtivé pohnútky, len som chcela aby ste vedeli čo sa naozaj stalo. Jediné čo ľutujem, že som poškodila Ing. Rendekovi, ktorý síce má aj svoje chyby ako každý z nás ale toto si nezaslúžil. Ale toto je vec s ktorou sa musím vysporiadať ja sama (len ma to mrzí, že som sa nechala vtiahnuť do tej Polačekovej špiny).
PS: Prajem Vám veľa síl so zakomplexovanými a zlými ľuďmi.
 
No pán starosta sú to dosť vážne informácie, teraz by som sa skôr spýtal ako vnímate jeho financovanie volebnej kampane? A čo jeho tak reklamovaná všeobecná transparentnosť ?
Odpoveď na túto otázku je pre mňa záhadná, lebo ako viem, Jaro nie je človek, ktorý by sa vedel nejako finančne podieľať,  nie je grant, pre euro by si bol schopný vŕtať koleno. Jeho vyjadrenie, že dá ročný plat do kampane, to je len taký populizmus. Pri príjmoch, ktoré vykázal minulý rok, by mu to nestačilo ani na týždeň volebnej kampane, avšak to už nech si koaliční partneri spytujú svedomie alebo skúmajú, kto sú jeho skutoční donori, podporovatelia a čo za to následne budú očakávať. Nič tajného neprezradím, keď tvrdím, že sa hovorí , že Jaro už toľko vecí nasľuboval v rámci mesta podnikateľom, že ani dve volebné obdobia, by mu nestačili aby to mohol splniť. Len taká perlička, ak sa niekto opýta, aký dokáže byť Polaček grant, ak si bol schopný na darovaný sud kofoly, pýtať darovaciu zmluvu alebo pri voľbách 2014, len aby ušetril na poštovnom, bol schopný na obálky vytlačiť poštovú pečiatku ceniny a následne ich cez svojich brigádnikov, zrejme dobrovoľníkov, distribuovať po MČ Sever. Opakujem, áno možno aj tu išlo o falšovanie cenín. Ale to je tak nepodstatná vec, že to som len spomenul naozaj iba na pochopenie jeho zmýšľania.  Jednu obálku, žiaľ, dal aj mne (úsmev).
No a otázka transparentnosti u Polačeka ? Posúďte sami: v roku 2011 sme spolu s ním ako prednostom urobili “kovbojský” počin, rozbili sme rezervný fond cca 30.000,- na opravu amfiku kvôli hokejovému mestečku, ktoré sme vymysleli. Nič by na tom nebolo zlé, projekt bol úspešný len my sme nemali žiadne krytie rozpočtu. Vtedajší poslanci nás išli ukameňovať, trestne stíhať, zrejme by sme skončili aj niekde inde. Vtedy nás zachránil primátor Rišo Raši účelovou dotáciou na opravu amfiku. Dnes si možno búcha hlavu o múr 🙂 To isté sa opakovalo pri vytvorení KPK, samozrejme, bez schváleného rozpočtu. Dnes poslanec v jeho koalícii, mu nevedel prísť na meno, aký je prednosta diletant. Ako prednosta zlyhal pri zodpovednosti čerpania hodín OS. Škoda úradu 20,000,- eur, rok využíval služobné motorové vozidlo na súkromne účely. Áno, taký bol náš spoločný štart v samospráve. Nič ma teraz neprekvapuje, len ako sa rád  vzdával zodpovednosti, a teraz je encyklopédia transparentnosti spravodlivosť a múdrosť. On vtedy za nič nezodpovedá, za nič nemôže, veď starostom som bol ja.
Tak, tak milý Jarko, zodpovednosť žiadna, ale silné ramená vždy. A ako hájil farby a financie úradu neskôr? No “transparentne” asi len podľa neho. Chcel, samozrejme ako svoju bokovku, presadiť spolufinancovanie výstavby parkoviska pri poliklinike Sever, pre investora budovy v parku pred poliklinikou. Nuž to mu u kolegov poslancov neprešlo, aj tí ho prekukli, pokiaľ sebe,  nič mi nie je sväté … viď zápisnice a uznesenia.
Kauza EEI? Nuž ležérne si ju privlastnil od Burdigu, kedy videl, že už by mal otočiť kabát.  Dovtedy najväčší zástanca v rámci Severu. Viď zápisnice a uznesenia.
No a asi naj perlička je to, ako spolu s Gibódom ukradli databázu mailových adries, v počte cca 4.000 , vytvorenú pre účely posielania eKuriera zo Severu (noviny) . Používali ju donedávna na svoju prezentáciu, všetky voľby, až do spustenia GDPR.
No a ako netransparentne dopadol v meste Prešov v poradenstve v oblasti nakladania s odpadom sa treba dočítať v správe kontrolóra mesta Prešov.
 
Pán starosta, ale teraz skutočne, pýtam sa vás úprimne, myslíte si, že Polaček je až taký hlúpy, neschopný a že to je všetko len pozlátka?
Nie, to som nikdy nepovedal, určite nie je hlúpy, je veľmi šikovný, ale to všetko pozitívne čo v ňom je, zakryje jeho zákernosť, hyenizmus a jeho vypočítavosť. Verte Jarovi vždy išlo len a len o peniaze, opakujem viem čo hovorím. Má to v génoch, v povahe a v doposiaľ prežitom živote. Urobil však jeden krok, jednu vec cez čiaru, a to čo bol schopný ako frustrovaný, neúspešný kandidát urobiť mojej rodine, môjmu dieťaťu.
Viete, svojho času sa o Polačekovi hovorievalo, keď bol ešte v kurze Radoslav Procházka –„Polaček svätý ako Procházka, hajzel ako Matovič“. Aj on si ľudí nahrával. Keby som mal tú moc a možnosť, donútiť Polačeka ísť opätovne na detektor lží, dal by som mu iba 5 priamych otázok a verím, že skôr by vyhorel daný prístroj od tej negatívnej energie, ktorú okolo seba šíri “skutočný” Jaroslav Polaček.
Ďakujem, že Hlavné správy boli ochotné urobiť tento rozhovor až do konca a verím, že čitatelia si urobia o tom vlastný názor.
PS: Vo voľbách nikdy nehľadajte logiku či racionalitu … VOĽBY SÚ LEN JEDNA VEĽKÁ EMÓCIA …..
 
Ďakujeme pán starosta za rozhovor…
 
 
Príspevok Exkluzívny rozhovor – Gaj o Polačekovi: Zvraciam, keď klamár, podvodník a zlodej začne hovoriť o čistote, o zelenom meste, o korupcii, o spravodlivosti zobrazený najskôr Hlavné správy.