Mladý motorkár sa zrazil priamo s dvoma autami. Ostala po ňom družka Xénia a synček Jakubko (6). Žena s tvárou zmučenou žiaľom a očami plnými sĺz nám prezradila, že sa celá rodina chystala oslavovať jej 60. narodeniny, ktoré však už teraz sláviť nebude. Iba v tichosti na jeho pamiatku. „Peťko miloval rýchlosť. Veľakrát som mu aj hovorila, aby si dával pozor, že chybu nemusí urobiť on,“ rozpráva zničená, ale silná pani Eva.

„Ale on to bral ako vždy s úsmevom, kamkoľvek prišiel, ľudia ho milovali. A najmä ženy,“ smeje sa cez slzy nešťastná mama. V ťažkých chvíľach ju držia nad vodou najmä dvaja nevlastní synovia Michal a Roman. „Snažili sme sa udržať neho ego nižšie, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Stále mal pocit, že musí všetko stihnúť, že všetko stihne urobiť rýchlo a dobre. Ale pravda je, že sa mu aj darilo. To mu však dvíhalo ego, ktoré sme neustrážili,“ rozpráva nešťastná matka.

Veľmi nás šokovalo, keď nám prezradila, že má dvoch nevlastných synov, z ktorých jedného si s manželom osvojili, pretože nemal rodičov. Osud sa k nej nezachoval nespravodlivo, keď ona dala domov trom, ako ich nazýva, mojim synom. Ale ten jej jediný, ktorý mal jej krv, zomrel. „Je to strašný pocit. Rodič by namal prežiť svoje dieťa. Najhoršie je, že malý Jakub akoby mu z oka vypadol. Je pre mňa v týchto chvíľach za ťažko ho vidieť. Ako by som videla Peťka,“ hovorí tichým hlasom.

O tom, čo sa vlastne stalo, zatiaľ nevie. „Netuším čo sa presne stalo na tej ceste. Jeho telo nám ešte nevydali, nevieme ani od polície, čo sa presne stalo,“ vraví pani Evka. „Pokiaľ viem, nemal ani tak vonkajšie zranenia, ako najmä vnútorné. Teraz je to už aj tak jedno, syna mi to nevráti. Žil príliš rýchlo,“ opakuje Petrova mama.

„Ja som za svoj život neprežila toho toľko, ako on. Myslela som si, že keď už má rodinu a synčeka, tak ho to upokojí, ale on to nemal v povahe. Neskutočne sa tešil, kedy pôjde Jakubko do školy. Trávil s ním veľa času, keďže Xénia mala náročnú prácu na čas, chodieva na služobné cesty. A tak sa môj syn a vnuk na seba neskutočne naviazali. Budem rada, ak to malý zvládne v poriadku. Otca miloval,“ hovorí plná obáv o vnuka.

„Teraz však musím byť silná aj pre mojich synov a najmä vnučku Ninku a najmä Jakubka,“ dodala už na pohľad veľmi silná žena. „Okolnosti tejto dopravnej nehody sú v súčasnej dobe aj naďalej predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Bližšie informácie s  prihliadnutím na súčasný stav vo vyšetrovaní nie je možné k  prípadu poskytnúť,“ uviedol bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.