Podľa videa, ktorý má Plus 7 dní k dispozícii, zachytáva celý priebeh zásahu polície v osudné ráno 2. októbra 2016. Polícia vtedy zastavila Weissove vozidlo a futbalistovi dala fúkať. No ten odmietol dychovú skúšku s odôvodnením, že on nebol šofér. Napriek tomu ho polícia zadržala a obvinila. 

Luxusné auto obvineného futbalistu Weissa nestojí v garáži: Kto sa na ňom preváža?

Zasiahla vyššia moc! Na Weissovu kauzu si posvieti ten najvyvolenejší!

Každá strana si tvrdila svoje. A čo hovoria zábery? Na snímkach vidieť, že krídelník Al Gharafy sedel na mieste šoféra a na jeho kolenách bol ďalší spolujazdec, ktorý držal volant. Bol ním jeho kamarát David, ktorý sa k činu priznal. Weissa to nezbavuje viny, keďže nohami mohol ovládať auto pedálmi. 

Z tohto VIDEA odpadnete: Babička na letisku spacifikovala Weissa!

Sexi exfarmárka Mokráňová mala utiecť z miesta činu: Sedela v aute s Vladom Weissom?

Okresná prokuratúra napriek týmto dôkazom tvrdí, že sa nestal skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie. „Dnešného dňa 05.04.2017 prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I uznesením podľa § 215 ods. 1 písm. a) Trestného poriadku zastavil trestné stíhanie proti obvinenému Vladimírovi W. ml. vedené pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky pod ľa § 289 ods. 2 Trestného zákona, pretože je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie. Citované uznesenie nie je právoplatné,“ znie stanovisko okresnej prokuratúry. 

Vlado Weiss svoje zatknutie neriešil: Pozrite, ako sa zabával po prepustení z cely!

Kauza Vladimíra Weissa rozdelila Slovensko: Hanba, výsmech, špina…

Celým prípadom sa zaoberá ešte generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Generálna prokuratúra preskúma zákonnosť právoplatného uznesenia Okresnej prokuratúry Bratisalava I, ktorá zastavila trestné stíhanie. Vyžiadala si príslušný vyšetrovací spis. Tomu sa taktiež rozhodnutie okresnej prokuratúry nepozdávalo. „Ešte v stredu vydal pokyn na preskúmanie trestnej veci,“ povedala hovorkyňa Andrea Predajňová.

Čítajte viac

Výber z magazínov