O strašnej nehode písal na svojom blogu aj Viliam Datel. Hneď na začiatku však upozorňuje, že je to iba pre silné žalúdky. „Zoskakujem z bicykla. Neskôr pochopím (po rozhovore so svedkami), že na miesto nehody prichádzam približne minútu, maximálne dve po nehode. Na ceste leží nehybný motorkár. Helma je položená/spadnutá vedľa na ceste. Helma vyzerá byť nepoškodená, ale nie som si istý,“ píše. 

Nemal šancu prežiť

„Je zarážajúce, že jeho motorku niekto postavil mimo cesty. Spätne celkom nechápem, že niekto dvihol a postavil nabok motorku, no keď  som dorazil, nikto sa nestaral o telo na zemi,“ nechápe postoj svedkov tragédie autor blogu. „Motorkár leží na bruchu, hlavu vykrivenú nabok a z ucha, nosa a úst mu tečie krv. Je to príšerny pohľad,“ priznáva.

Neskôr mu záchranári povedal, že po takomto zranení lebky nemal motorkár šancu prežiť ani pri okamžitej pomoci.

Autor blogu vraj všetku hrôzu opísal preto, aby si neopatrní cyklisti a motorkári uvedomili, že podobné nehody môžu postihnúť aj ich. 

Zdrvená matka vie, prečo sa to stalo

Ešteže bola všetkých týchto hrôz ušetrená Petrova mama Eva (59). Lenže smrť syna bolí aj tak. S tvárou zmučenou žiaľom a očami plnými sĺz nám prezradila, že sa celá rodina chystala oslavovať jej 60. narodeniny, ktoré však už teraz sláviť nebude. Iba v tichosti na jeho pamiatku. 

„Peťko miloval rýchlosť. Veľakrát som mu aj hovorila, aby si dával pozor, že chybu nemusí urobiť on,“ rozpráva zničená, ale silná pani Eva. „Ale on to bral ako vždy s úsmevom, kamkoľvek prišiel, ľudia ho milovali,“ smeje sa cez slzy nešťastná matka.

Osud sa k nej zachoval nespravodlivo, keď ona dala domov trom, ako ich nazýva, svojim synom. Ale ten jediný, ktorý bol z jej krvi, zomrel.


Ako sa so smrťou syna vyrovnáva nešťastná matka a čo ju drží pri živote si prečítajte dnes v denníku Plus JEDEN DEŇ a o 11. hodine na webe pluska.sk.