Tbilisi 15. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Basik Pipiya)
 
Bývalý minister štátnej bezpečnosti Gruzínska Igor Giorgadze v interview pre RT prehovoril o tom, že bolo v okolí Tbilisi zriadené laboratórium pomenovaná po Richardovi Lugarovi, v ktorom sa mohli vykonávať tajné experimenty na ľuďoch

Tbilisi

“Laboratórium sa začalo zriaďovať asi v roku 2004. Jeho činnosť bola oficiálne zahájená v roku 2011. Otváracieho ceremoniálu sa zúčastnili predstavitelia gruzínskeho vedenia a námestník ministra obrany USA,” povedal Giorgadze.
Podľa jeho slov sa podobné laboratóriá zakladajú obyčajne pod záštitou Agentúry pre zníženie vojenskej hrozby pri Ministerstve obrany USA.
“Od samého začiatku, od okamihu, kedy začalo fungovať, kolovali o jeho činnosti najrôznejšie povesti, reči, a vyšetrovanie, povedzme, vyšetrovanie na miestnej úrovni. Vyvolávalo znepokojenie u tých, ktorí bývali a bývajú aj teraz blízko neho. Laboratórium sa nachádza na území bývalej ruskej vojenskej základne 17 kilometrov od Tbilisi v osade zvaná Alexejevka,” podotkol Giorgadze.
11. septembra Giorgadze vyhlásil, že dostal “od priateľov” z Gruzínska dokumenty, ktorých “počiatočný rozbor” ukazuje, že v laboratóriu “sa mohli vykonávať tajné experimenty na obyvateľoch Gruzínska”.
MZV RF plánuje požiadať USA o vysvetlenie činnosti tohto laboratória.
 
Príspevok Ex-minister Gruzínska prehovoril o laboratóriu, v ktorom sa mohli vykonávať experimenty na ľuďoch zobrazený najskôr Hlavné správy.