Liverpool 4. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Everton Twitter)

Anglický futbalový klub FC Everton sa dohodol s Juventusom Turín na prestupovej čiastke 27,5 milióna libier za Moisea Keana. Talentovaný 19-ročný taliansky útočník pôvodom z Pobrežia Slonoviny sa následne “The Toffees” upísal na 5 rokov. Finančné podmienky klub zatiaľ nezverejnil

Na snímke Moise Kean

Keanov skorý odchod z Turína môže byť preferovaním skúsenejších hráčov novým trénerom “starej dámy” Mauriziom Sarrim. Mladík v uplynulej sezóne Serie A nastúpil na 13 zápasov, v ktorých dosiahol 6 presných zásahov. V reprezentačnom drese Talianska si pri marcovom debutovom zápase proti Fínsku pripísal gól, čím sa stal najmladším skórujúcim hráčom “squadry azzurry” od roku 1958.

“Bol som presvedčený o tom, že sa s Evertonom dohodneme. Je to klub, ktorý hľadí na budúcnosť a ja budem jej súčasťou,” uviedol Kean. Informáciu priniesla agentúra AP.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj