Bratislava 28. januára 2019 (TASR/HSP/FotoFacebook)
 
Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko (PS) predstavila ďalších troch kandidátov pre májové voľby do Európskeho parlamentu (EP)

Na snímke Ondrej Prostredník

Lídrov na kandidátke progresívcov (Michal Šimečka, Zora Jaurová, Martina Hojsík) doplní trojica Ondrej Prostredník, Lucia Kleštincová a Michal Liptaj.
Ondrej Prostredník je angažovaný teológ, Lucia Kleštincová koordinuje prípravu na brexit ako poradkyňa riaditeľa na Generálnom riaditeľstve EK pre vnútorný trh, Michal Liptaj v súčasnosti pôsobí na Súdnom dvore EÚ.
Kandidáti PS chcú presadzovať silnú integrovanú Európu, ktorá dokáže čeliť globálnym problémom a turbulenciám, zároveň sa zasadzujú o to, aby Slovensko nemalo v takomto spoločenstve marginálnu pozíciu.
Progresívci svojich nových kandidátov predstavili na Facebooku nasledovne:

“Ondrej Prostredník je angažovaný teológ. Dlhodobo pracuje s ľuďmi v akademickej obci, v občianskej spoločnosti a v cirkevnom prostredí. Koncom roka 2017 mu po tom, ako verejne podporil práva pre LGBT komunitu, odobrali povolenie vyučovať teológiu.”
“Rastúci populizmus a nacionalizmus oslabuje Európu. Budem naň odpovedať ochranou individuálnych slobôd, práv a ľudskej dôstojnosti. Najdôležitejšie témy budú pre mňa boj za znevýhodnené komunity, rodovú rovnosť a v neposlednom rade vzdelávanie,” tvrdí Prostredník.
Lucia Kleštincová je poradkyňa riaditeľa v Európskej komisii na Generálnom riaditeľstve pre vnútorný trh. Viac ako dva roky koordinuje prípravu EÚ na Brexit.
“Vďaka rokom skúseností z EÚ poznám pravidlá hry a chcem ich zúročiť v práci pre Slovákov. Viem, ktoré dvere mám otvárať a urobím všetko pre to, aby malo Slovensko silné zastúpenie, vďaka ktorému nebude krajinou druhej kategórie. Po brexite zažíva Európa zmätok, potrebujeme do nej vrátiť pokoj. Chcem pre to urobiť maximum.”
Michal Liptaj, bývalý prokurátor a právnik na Európskom súde pre ľudské práva, v súčasnosti pôsobiaci na Súdnom dvore EÚ.
“V jednotlivých štátoch Európskej únie stále pretrvávajú veľké sociálne nerovnosti a rozdielna miera uplatňovania spravodlivosti. Taktiež nám chýba jednota v zásadných európskych, ale aj svetových politických či ekologických otázkach. Tieto témy považujem za kľúčové pre budúcnosť spoločnej Európy a v prípade zvolenia som pripravený ich okamžite riešiť na úrovni Európskeho parlamentu a jeho výborov.”

 

 
 
Príspevok Evanjelický teológ a podporovateľ LGBTI na eurokandidátke Progresívneho Slovenska zobrazený najskôr Hlavné správy.