Európski policajti rozbili bunku pašerákov ľudí z Balkánu do Nemecka

Haag 17. mája 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ronald Zak)
 
Európsky policajný úrad Europol koordinoval rozbitie siete pašerákov ľudí, ktorí v nákladných vozidlách prevážali migrantov z Balkánu do Nemecka. S odvolaním sa na štvrtkové oznámenie Europolu o tom informovala agentúra DPA

Ilustračné foto

Policajti v Rumunsku, Srbsku a Británii v rámci spoločnej koordinovanej akcie zadržali na základe informácií od Európskeho strediska pre boj proti pašovaniu migrantov troch podozrivých prevádzačov, uviedla agentúra EÚ so sídlom v Haagu.
Podozrivých zadržali 8. mája, pričom policajné úrady v rámci paralelného vyšetrovania zatkli ďalších piatich podozrivých v Srbsku.
Operáciu iniciovalo regionálne policajné oddelenie Spolkovej polície v Mníchove. Nasledovalo niekoľko mesiacov spoločnej práce policajných vyšetrovateľov v jednotlivých krajinách, ktorú koordinoval Europol.
Policajti odhalili mimoriadne sofistikovanú sieť s pomocníkmi používajúcimi niekoľko totožností a navyše rýchlo striedajúcich miesta pobytu. Títo sprostredkovatelia s bydliskom v EÚ majú podľa Europolu zvyčajne rovnakú štátnu príslušnosť ako pašovaní migranti.
Europol taktiež varoval pred rastúcim počtom prípadov, keď sa na prevážanie migrantov používajú nákladné vozidlá a kamióny. Ide však o spôsob, pri ktorom môžu byť ohrozené životy pašovaných osôb.
 
Príspevok Európski policajti rozbili bunku pašerákov ľudí z Balkánu do Nemecka zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)